Spoření opět za vyšší úrok

sti
23. 10. 2007 6:00
ING opět zvedla úrokovou sazbu u svého konta

Praha - Bankovní produkty typu termínovaný vklad nebo spořící účet nebývají pro klienta většinou velkým přínosem, aby na nich zhodnocoval své úspory. Světlou výjimkou jsou některé spořící účty, které banky momentálně nabízejí. Nejznámější je rozhodně ING konto s nabídkou bezplatného účtu s dobrou sazbou. 

Právě ING od včerejška na svém spořícím účtu zvýšila úrokovou sazbu na 2,5 procenta ročně. K růstu úroků tak dochází už podruhé během posledních dvou měsíců.

"Zvýšení úrokové sazby bylo logickým krokem navazujícím na zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou," říká Libor Vaníček, manažer přímé distribuce ING ČR/SR.

"V září jsme registrovali více než 75 tisíc aktivních účtů ING Konta," dodal.

Spořící účty i jinde

ING konto ale už není samo. Úrokovou sazbu okolo 2,5 procenta nabízejí i další banky. Rozdílem je ovšem v tom, že jiné finanční ústavy po klientech zároveň vyžadují vedení běžného účtu. Na druhou stranu bez běžného účtu v kterékoli jiné bance než ING nelze své finance zý ING konta vybrat v hotovosti. ING konto totiž funguje pouze pro bezhotovostní převody.

Spořící účty se sezbou nad dvě procenta lze najít u Citibank, Poštovní spořitelny, BAWAG Bank, nebo České spořitelny. Ta ovšem po klietech vyžaduje poplatek 159 korun, aby jim úspory úročila zvýhodněnou sazbou až 2,5 procenta ročně.

Poštovní spořitelna podobně jako BAWAG limitují výši úroků zůstatkem konta. U Červeného konta PS je to minimálně 50 tisíc korun, pak se zůstatek úročí sazbou 2,2 procenta ročně. U BAWAG Bank sazba začínají na 1,98 a u půl milionového zůstatku se šplhají na 2,58.

Porovnání spořících účtů:

Příkjlad: vklad na 30 dní, částka 100 tisíc korun

Banka Sazba p.a. Zhodnocení (v Kč)
ING Konto 2,50% 205,48
Komerční banka 1,39% 114,25
ČSOB 1,25% 102,74
GE Money Bank 1,20% 98,63
Česká spořitelna 1,05% 86,30

Pozn.: sazby platné k 22. 10. 2007, Zdroj: ING, banky

 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy