Nový seznam pump: Tady ČOI našla nekvalitní palivo

Petr Kučera Petr Kučera
20. 6. 2011 5:00
Při dalších kontrolách čerpacích stanic padla i půlmilionová pokuta
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CCS

Praha - Dalších čtrnáct pump přibylo do seznamu čerpacích stanic, jimž Česká obchodní inspekce udělila pokutu za prodej nekvalitních pohonných hmot.

Jde o pokuty, které nabyly právní moci letos v květnu a červnu. Samotné kontroly však proběhly dříve - v řadě případů ještě v loňském roce. Zveřejnění výsledků se často zpozdilo kvůli tomu, že se pokutované firmy odvolaly.

Přírůstky za poslední tři měsíce jsou v mapě označeny žlutě. Oproti řadě jiných médií zveřejňuje online deník Aktuálně.cz nejen přehledný seznam podle krajů, ale také podrobnosti o zjištěných nedostatcích a výši pokuty.

Od 21. dubna začala ČOI zveřejňovat podrobnější informace ve formě kompletních pravomocných rozhodnutí. Uložila jí to novela zákona. I nadále se ale spotřebitelé od ČOI nedozví, které pumpy při kontrole naopak uspěly.

U pokut, které nabyly právní moci po tomto termínu, si zájemci mohou na webu ČOI přečíst i případné námitky provozovatelů pump. Až na jednu výjimku však inspekce jejich odvolání zamítla a potvrdila původní výši pokuty.

 

Právě se děje

Další zprávy