Jak rozmnožit miliony? Otestovali jsme nabídku bank

Petr Kučera Petr Kučera
28. 4. 2010 14:20
Firma chce výhodně uložit volných pět milionů tak, aby je v případě potřeby mohla snadno vybrat
Foto: Ludvík Hradilek

Co nabídne banka středně velké firmě, která chce bezpečně uložit pět či deset milionů korun tak, aby je měla v případě potřeby snadno k dispozici a současně aby jí do té doby i něco vydělaly?

Analytická společnost Scott & Rose exkluzivně pro Aktuálně.cz otestovala, jestli lze od bank čekat výhodnější individuální nabídku, nebo "jen" odkaz na standardní úrokové sazby zveřejněné na webu.

Zájemkyně o uložení peněz se v posledním březnovém týdnu vydala do bank s vizitkou asistentky obchodního ředitele reálné společnosti s ročním obratem mezi 100 až 150 miliony korun.

Z pověření nadřízeného se zajímala o dvě možnosti: Jak uložit pět milionů korun tak, aby si je firma mohla kdykoliv opět vybrat, případně jak uložit deset milionů na krátkodobý (1-3 měsíční) termínovaný vklad nebo obdobný produkt.

Pokud asistentka dostala při mystery shoppingu individuální nabídku, další obchodní místa již nenavštívila. Jestliže ji nedostala, pokračovala s výzkumem ještě na jiném obchodním místě.

Pět milionů s možností okamžitého výběru

Pro uložení pěti milionů na spořicí účet s možností okamžitého výběru nenabídla žádná z testovaných bank individuální sazbu. Nejblíže byla GE Money Bank, která nabídla schůzku s komerčním bankéřem kvůli odhadu sazby.

Některé banky však tento produkt pro uvedený segment nemají v nabídce.

Deset milionů na jeden nebo tři měsíce

Ohledně uložení deseti milionů na termínovaný vklad (na jeden či tři měsíce) nabídly individuální úrokovou sazbu UniCredit Bank, Raiffeisenbank a zejména Volksbank, jejíž podmínky byly nejvýhodnější.

Zajímavý individuální přístup zvolila také Česká spořitelna, která nabídku poslala mailem. Stejným způsobem slíbil zaslat nabídku i bankéř ČSOB, asistentka ji však poté neobdržela.

Foto: Ondřej Besperát
Čtěte také:
Banky potichu snížily sazby spořicích účtů. Vyplatí se?
Která banka je nejvstřícnější? Známe výsledky
Kolik teď zaplatíte za hypotéku? Přehled sazeb a slev
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy