ČNB varuje před pojišťováky. Tváří se jako její lidé

Petr Kučera Petr Kučera, pek
21. 12. 2009 10:45
Česká národní banka varuje před podvodníky

Praha - Česká národní banka dnes varovala před nekorektním postupem pojišťovacích zprostředkovatelů, kteří se vydávají za zaměstnance ČNB a nabízejí kontrolu pojistných smluv, případně jinou podobnou pomoc vztahující se k pojistným produktům.

"Tito lidé nejsou zaměstnanci České národní banky a jejím jménem se zaštiťují neoprávněně," říká mluvčí centrální banky Marek Petruš. Zprostředkovatelská činnost není a nemůže být předmětem činnosti zaměstnanců ČNB. Podle Petruše jde o zneužívání jména a dobré pověsti k obchodním zájmům.

Pojišťovací zprostředkovatelé obecně poskytují své služby na základě registrace u České národní banky. "Tuto registraci však nelze v žádném případě vydávat za zaměstnanecký poměr," upozorňuje Petruš.

Úkolem České národní banky na finančním trhu je provádět dohledovou činnost, která však nezahrnuje kontrolu či nabízení pojistných produktů uzavřených s jednotlivými osobami. "Zákonem stanovená role centrální banky se neslučuje s distribucí finančních produktů," dodává mluvčí ČNB.

Pokud se lidé setkají s pojišťovacím zprostředkovatelem, který se vydává za zaměstnance ČNB, prosí je banka o ohlášení takového jednání na bezplatnou telefonní linku 800 160 170 nebo mailem na [email protected].

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Devět rad, jak rozeznat finačního poradce od podvodníka
Stát chce zpřísnit pravidla pro "finanční poradce"
 

Právě se děje

před 13 minutami

Chorý se za Waregem trefil potřetí ve čtyřech zápasech

Fotbalista Tomáš Chorý vstřelil v belgické lize třetí gól v posledních čtyřech zápasech. V utkání 14. kola pomohl český útočník Waregemu k výhře 3:0 na hřišti Gentu, čtvrtečního soupeře Liberce v základní skupině Evropské ligy.

Chorý je s třemi brankami druhým nejlepším střelcem 14. týmu tabulky. Jeho moment přišel v 37. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Utkání ale nedohrál, v 71. minutě byl střídán.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalisté podlehli Dánsku a potřetí za sebou neuspěli

Čeští basketbalisté podlehli v kvalifikaci mistrovství Evropy ve Vilniusu Dánsku 90:91 a připsali si třetí porážku za sebou. Dánové oplatili výběru trenéra Ronena Ginzburga únorovou prohru z Pardubic 71:75 a po úvodních dvou neúspěších zvítězili podruhé za sebou. Radovali se především díky výkonu Gabriela Lundberga, který nastřílel 38 bodů.

Nejlepší střelcem českého týmu byl s 24 body pivot Martin Peterka, který si připsal i osm doskoků a dvě asistence. Sekundu před koncem měl možnost dát vítězný koš, ale trojkový pokus neproměnil.

Zbývající zápasy kvalifikace o šampionát v roce 2022, na kterém mají čeští reprezentanti díky pořádání jedné ze skupin v Praze účast jistou, čekají Ginzburgův výběr v únoru proti Litvě a Belgii.

Zdroj: ČTK
Další zprávy