Tunel Blanka pokryje mobilní signál. Operátoři městu zaplatí statisíce ročně

ČTK ČTK
6. 10. 2015 10:43
Praha pronajme operátorům Vodafone, T-Mobile a Česká telekomunikační infrastruktura prostory v tunelu, kam nainstalují svá zařízení nutná k provozu sítí. Každý operátor městu zaplatí ročně 150 000 korun. Spotřebované energie pak budou hrazeny paušálem ve výši 288 000 korun za rok.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Matej Slávik

Praha - Tunel Blanka bude kompletně pokryt mobilním signálem. Praha pronajme operátorům prostory v tunelu, kam si nainstalují svá zařízení nutná k provozu sítí. Každý operátor městu zaplatí ročně 150 000 korun, další částku pak za spotřebované energie.

Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy uzavře město se společnostmi Vodafone, T-Mobile a Česká telekomunikační infrastruktura (Cetin).

Blanka byla se čtyřletým zpožděním zprovozněna letos 20. září a vyšla na 43 miliard.

"Předmět nájmu bude nájemci užíván pro výstavbu, provoz, údržbu a úpravy dočasného zařízení pro přenos signálů sítě elektronických komunikací, zejména veřejné mobilní sítě elektronických komunikací," píše se v materiálu.

Na základě znění schválené smlouvy si operátoři pronajímají místnosti o celkové výměře 88 metrů čtverečních. Nájem byl dohodnut ve výši 150 000 korun za rok. Spotřebované energie pak budou hrazeny paušálem ve výši 288 000 korun za rok. "Dohodnutá cena byla ověřena znaleckým posudkem," píše se v materiálu.

Tunel Blanka je součástí městského okruhu a spojuje Malovanku a Pelc-Tyrolku. Jeho stavba započala za éry bývalého primátora Pavla Béma (ODS) a vyšla i s propojením na Strahovský tunel na 43 miliard korun. Zprovozněn měl být již v roce 2001.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy