Netflix expanduje do Evropy, začal s Británií

Adam Fiala
16. 1. 2012 5:30
Netflix začal v lednu nabízet své služby i na britských ostrovech
Online půjčovna filmů streamovaním i poštou.
Online půjčovna filmů streamovaním i poštou. | Foto: Aktuálně.cz

Distribuce filmů virtuálním způsobem nabrala s příchodem Ultraviolet další směr. Nicméně Netflix se stále těší popularitě. Internetová služba pocházející z USA čítá na dvacet milionů předplatitelů. Ti se rekrutují z čtyřiceti sedmi zemí světa. Nyní k nim při budou i občané Velké Británie a Irska. Na začátku roku 2012 Netflix zpřístupnil své služby i v první evropské lokalitě. Filmy dostupné online poskytuje stejně jako konkurence za úplatu. Konkurenční tření zajistí společnost Lovefilm.

Silný rok pro Lovefilm, slabší pro Netflix

Ta má kořeny v Anglii, ale zasahuje i Německo a Skandinávii a čítá dva miliony předplatitelů. V poslední době si na trhu vede dobře. Netflix by mohl výsledná čísla na konci roku hodně poupravit. Rozhodně však bude stát o to, aby se vstup na britský trh vydařil. Ztratil totiž část příjmů v posledním roce, během kterého finančně rozdělil službu poskytování filmů streamováním a poštou. Ve své nabídce se přizpůsobuje britskému prostředí a nabídne svým zákazníkům i archivy pořadů typu Top Gear nebo seriál Inbetweeners, jehož celovečerní adaptace šla pod názvem Přizdis*áči i do českých kin.

V Británii se nepočítá s poštovními zásilkami

Netflix bude ve Velké Británii plně kompatibilní s celou škálou tradičních zobrazovacích přístrojů. Film si tak uživatel pustí na počítači, televizi s internetem, prostřednictvím herních konzolí, na Blu-ray přehrávači s připojením a přenosných zařízeních s iOS jako iPad. Nepočítá však s poskytováním titulů přes poštu. Jestli se Anglie vyplatí, mohl by Netflix dál rozšiřovat území působnosti v Evropě. Důležitá je vždy i dohoda s místními producenty původní tvorby, jako s BBC v Anglii

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americké ministerstvo financí poprvé povede žena, exšéfka centrální banky Yellenová

Americký Senát schválil Janet Yellenovou do funkce ministryně financí v administrativě demokratického prezidenta Joea Bidena. Bývalá šéfka americké centrální banky (Fed) bude první ženou, která resort financí za 232 let jeho existence povede, připomněla agentura AP. Senátní výbor pro zahraniční vztahy též schválil nominaci Antonyho Blinkena do pozice šéfa americké diplomacie.

Podle agentury AP se pro Yellenovou ve 100členném Senátu vyslovilo 84 senátorů, 15 bylo proti. Očekává se, že bude hrát klíčovou roli ve schválení Bidenova stimulačního balíku v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (bezmála 41 bilionů korun). Návrh naráží na tvrdý odpor republikánů, kterým se zdá příliš vysoký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy