Digitální sledování filmů přes cloud umožní Ultraviolet

Adam Fiala
24. 11. 2011 10:09
Čekali jste na nějaký jednoduchý způsob, jak sledovat zakoupený film na kterémkoli přístroji? Ultraviolet je možná budoucnost digitální distribuce
Logo digitální distribuce filmů
Logo digitální distribuce filmů | Foto: DECE

Na světě je nový způsob sledování filmů oficiální cestou. Velká hollywoodská studia jako Warner Bros., 20th Century Fox a Universal spolu s dalšími firmami jednotně odstartovala na americkém trhu novou digitální distribuční cestu. Pod názvem Ultraviolet se skrývá konkurence virtuálním obchodům s filmy jako iTunes nebo Flixter. První dva tituly, které jsou přes službu Ultraviolet nabízeny, poutají pozornost -  druhá část Harryho Potter a relikvií smrti a Šéfové na zabití.

Přehrát si film na tabletu i smartphonu

Podstata projektu Ultraviolet stojí na myšlence sdílení filmu pro všechna možná technologická zařízení. Pracuje se zároveň s širokou škálou možností. Na výběr je čistě internetová koupě. Nicméně i člověk, který si koupí fyzický nosič, s kopií filmu zároveň obdrží speciální číselný kód. Tím získá přístup k filmu na jakémkoliv zařízení - počítač, tablet nebo chytrý telefon. Film si pak může stáhnout nebo sledovat prostřednictvím streamu. Vše se přitom děje zásluhou technologie cloudu a film je tak možné pustit kdykoli a kdekoli. Cílem je alespoň trochu omezit pirátství a také ubrat iTunes podíl na trhu.

Příští rok ve Velké Británii a dalších zemích

Diskutuje se už o možnosti zneužití služby, protože ten, kdo si koupí DVD nebo Blu-ray, může kód k videu na Ultraviolet nabídnout na internetovém prodeji, aby si sám snížil výdaje. Vedle Applu, který spoléhá na iTunes, se projektu neúčastní i studio Disney. V Anglii by měla být služba spuštěna v roce 2012 a následovat by měl i zbytek Evropy.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Lidé a firmy zatím odevzdali 349 tisíc přiznání, loni 2,7 milionu

Lidé a firmy zatím odevzdali 348 602 daňových přiznání za loňský rok. V případě firem je to 48 525 a fyzických osob 300 077. Data v úterý zveřejnila Finanční správa na twitteru. Loni správa evidovala za rok 2019 zhruba 2,7 milionu daňových přiznání k daním z příjmů. Z toho 2,3 milionu od fyzických osob a 470 000 od firem. Pro letošní rok zatím odhad počtu správa s ohledem na situaci kolem pandemie neuvedla.

Přiznání je třeba letos odevzdat do 1. dubna, v případě využití služeb daňového poradce do 1. července. Nově je pak od letoška i další lhůta, pro ty kteří podají přiznání elektroniky. Těm se termín prodlužuje o měsíc, tedy do 3. května.

Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, poštou nebo elektronicky. Nově je také možné letos podat přiznání přes on-line finanční úřad, který funguje od neděle.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Rohlik Group získala od investorů asi 5 miliard Kč, bude expandovat

On-line prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů 190 milionů eur (asi pět miliard Kč). Finance firmě pomohou k rychlejší expanzi na stávajících trzích, pro plánovaný vstup do Německa, ale i v pokračování investic do technologií a zlepšování služby. Společnost o tom v úterý informovala v tiskové zprávě.

Hlavními investory jsou Partech a Index Ventures, dále investice poskytly EBRD, J&T Banka, Quadrille Capital, R2G a dosavadní investor Enern.

Rohlik Group uplynulý kalendářní rok uzavřela s obratem přes 300 milionů eur (7,8 miliardy Kč), což je roční nárůst o více než 100 procent, a 750 000 zákazníky. Rohlik.cz funguje v Česku od roku 2014, předloni vstoupila společnost na maďarský trh a loni v prosinci do Rakouska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy