Disney bude mít speciální filmový kanál na YouTube

Adam Fiala
1. 12. 2011 4:16
Myšák Mickey, kačer Donald i nejnovější hvězdy filmů od Disneyho a Pixaru míří za poplatek na YouTube

Zástupci hollywoodského studia Disney a Google oznámili minulý týden, že se dohodli na společném způsobu digitální distribuce filmů. Google, který vlastní internetový videoportál YouTube, tak pokračuje ve snaze rozšířit možnosti tohoto serveru. Na počátku se zaměřoval na krátká videa, ale nyní umožňuje stream třeba desetihodinových materiálů. Do placené filmové knihovny YouTube zamíří velký balík titulů včetně letošních hitů jako Auta 2 či Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna. Kromě filmů od Disneyho a Pixaru by měla služba zahrnout i filmotéku Dreamworks.

V plánu je i bezplatný kanál

Oznámení představuje druhý krok v rámci dlouhodobé spolupráce. Nejprve společnosti přišly s tím, že se na YouTube spustí samostatný kanál pod značkou Disney. Na něm by se měl bezplatně, ovšem podpořen reklamním obsahem, objevit originální a nový obsah. K jeho odstartování by mělo dojít v průběhu roku 2012.

Příprava na digitální distribuci filmů

Google se pouští do boje za budoucnost digitální distribuce filmů. Svá vlastní želízka v ohni mají Apple, Amazon nebo Microsoft. Nově byl před nedávnem spuštěn projekt Ultraviolet. Všichni počítají s tím, že v příštích letech dojde k užšímu propojení internetu a televizí, a tak si připravují půdu, aby mohli konkurovat tradičním poskytovatelům televizního vysílání.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy