Disney bude mít speciální filmový kanál na YouTube

Adam Fiala
1. 12. 2011 4:16
Myšák Mickey, kačer Donald i nejnovější hvězdy filmů od Disneyho a Pixaru míří za poplatek na YouTube

Zástupci hollywoodského studia Disney a Google oznámili minulý týden, že se dohodli na společném způsobu digitální distribuce filmů. Google, který vlastní internetový videoportál YouTube, tak pokračuje ve snaze rozšířit možnosti tohoto serveru. Na počátku se zaměřoval na krátká videa, ale nyní umožňuje stream třeba desetihodinových materiálů. Do placené filmové knihovny YouTube zamíří velký balík titulů včetně letošních hitů jako Auta 2 či Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna. Kromě filmů od Disneyho a Pixaru by měla služba zahrnout i filmotéku Dreamworks.

V plánu je i bezplatný kanál

Oznámení představuje druhý krok v rámci dlouhodobé spolupráce. Nejprve společnosti přišly s tím, že se na YouTube spustí samostatný kanál pod značkou Disney. Na něm by se měl bezplatně, ovšem podpořen reklamním obsahem, objevit originální a nový obsah. K jeho odstartování by mělo dojít v průběhu roku 2012.

Příprava na digitální distribuci filmů

Google se pouští do boje za budoucnost digitální distribuce filmů. Svá vlastní želízka v ohni mají Apple, Amazon nebo Microsoft. Nově byl před nedávnem spuštěn projekt Ultraviolet. Všichni počítají s tím, že v příštích letech dojde k užšímu propojení internetu a televizí, a tak si připravují půdu, aby mohli konkurovat tradičním poskytovatelům televizního vysílání.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy