Max Payne si zastřílí i na iOS a Androidu

Adam Fiala
11. 4. 2012 7:47
Nový iPad i přístroje s Androidem uvítají v dubnu hru Maxe Payne
Foto: archiv

Herní aplikace pro přístroje Applu a přístroje s libovolnou verzí Androidu tvoří významnou část všech aplikací. Nově se k nim v dubnu zařadí klasická akční pecka Max Payne. Studio Rockstar oznámilo, že mobilní verze Maye Payne přijde na iPady a iPhony už tento týden, konkrétně dvanáctého dubna. Ti, co využívají operační systém Googlu si musí počkat o něco déle. Uvedení je v plánu 26. dubna.

Desetiletý Max Payne

První díl hry Max Payne vyšel už v roce 2001. Od té doby stihlo vzniknout pokračování i hollywoodský film s Markem Wahlbergem. Letos není uvedení ozbrojeného muže, který rád střílí v režimu bullet time, jenom otázkou mobilních přístrojů. V květnu dorazí na PC i konzole PlayStation a Xbox třetí díl, v němž Payne změní styl i vzhled. V rámci letošních hitů mezi počítačovými hrami patří jednoznačně mezi vysoce očekávané tituly. 

Rockstar konvertuje tituly pro přenosné přístroje

Rockstar Games vloni vydali mobilní verzi jiné své klasiky Grand Theft Auto III, která úspěšně převedla zážitek z klasického hraní. I Max Payne pojede ve stejném grafickém stylu jako původní předloha, počítá se s vysokým rozlišením. Opět ale mohou protestovat majitelé přístrojů s operačním systémem Windows Phone, kam Payne nezavítá. Na rozdíl od Angry Birds však není žádná informace o tom, že by se mělo něco změnit.

Microsoft s Nokií se mohou při propagaci těchto smartphonů snažit, jak chtějí, a zdá se to pořád málo. V dubnu startuje v Americe nejnovější model Nokia Lumia 900, který navazuje na Lumii 800 a Lumii 710. Renomé telefonu však může uškodit další zpráva o tom, že množství aplikací pro Windows Phone není velké a že pro vývojáře nepředstavuje významnou platformu.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Při explozi v laserové střelnici v Přerově se popálily dvě osoby

Dva lidé se v neděli odpoledne popálili při explozi a vzplanutí sudů od oleje v rekonstruované laserové střelnici v Přerově. "Popálené osoby jsou již v péči zdravotnické záchranné služby," řek dnes mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují záchranáři a hasiči. Okolnosti exploze vyšetřuje policie.

Výbuch podle Hošáka nastal v laser aréně nedaleko centra Přerova při instalaci několika sudů od oleje. "Došlo k explozi a vzplanutí. Následkem jsou dvě popálené osoby. Hasiči provádí důkladnou kontrolu termokamerami. V prostorách je nebezpečí skrytého hoření," uved Hošák.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Letecká základna Ajn al-Asad v Iráku, na níž působí američtí vojáci, byla cílem raketového útoku. AFP to řekl nejmenovaný bezpečnostní činitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy