Nová myš Logitech Cube je kostka, kterou hladíte prstem

David Slížek
5. 1. 2012 21:55
V době, kdy se začíná rozmáhat ovládání hlasem, sází firma Logitech stále na počítačovou myš. Těsně před veletrhem CES uvedla novinku, která podle ní změní způsob, jakým ovládáme počítač.
Myš Cube od Logitechu
Myš Cube od Logitechu | Foto: Logitech

Zapomeňte, jak vypadají dnešní počítačové myši. Těsně před veletrhem CES představila firma Logitech novinku, která podle ní změní způsob, jakým ovládáme počítač.

Zatímco tvrzení z tiskové zprávy se dá brát s rezervou, nový design je opravdu originální a překvapivý.

Myš Cube (česky to znamená kostka) má podobu malého kvádru (rozměry 54,3 x 29 x 17 mm), který se k počítači připojuje bezdrátově nebo přes microUSB konektor.

Myš a ovladač v jednom

Scrolování se odehrává podobně jako u dotykových obrazovek - posunem prstu po horním panelu. V tom se skrývají také dvě klasická tlačítka.

To není všechno - když myš zvednete z podložky, změní se v ovladač prezentace: kliknutím na horní panel se prezentace posune o jednu obrazovku dopředu.

Cena novinky, která se začne prodávat v USA a v Evropě v průběhu ledna, má začínat na 70 dolarech (cca 1 400 Kč).

TIP: Líbí se vám naše články? Sledujte Dataramu na Facebooku, na Google+ nebo na Twitteru!

 

Právě se děje

před 27 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 32 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy