Návštěvností přes odkazy je Pinterest lepší než Google+

Adam Fiala
13. 2. 2012 3:23
Jasnou jedničkou je Facebook, ale umístění Pinterestu je překvapivé
Domovská stránka sociální sítě Pinterest.
Domovská stránka sociální sítě Pinterest. | Foto: Aktuálně.cz

Nedávná informace o rostoucí popularitě Pinterestu mezi sociálními sítěmi získává hmatatelné důkazy.  Společnost Shareaholic provedla zkoumání ohledně toho, které význačné servery napomáhají díky prokliku přes odkazy návštěvě u dvou set tisíc vydavatelů s 260 miliony unikátních návštěv měsíčně.

Jasnou jedničkou je Facebook, který tvoří čtvrtinu všech návštěvností. Sociální síť Marka Zuckerberga stále zůstává dominantní a svou sílu může umocnit vstupem Facebooku na burzu.

Pinterest na úrovni Googlu

Překvapivé jsou výsledky sociální sítě Pinterest, ve které se uživatelé dělí o obrázky a videa, na která na internetu narazila. Dost často přitom odkazy tvoří různé zboží. Ještě před půl rokem měl Pinterest pouze 0,17 procenta, což je číslo srovnatelné s tím, jak si nyní vede LinkedIn. Už v prosinci ale držel Pinterest podíl 2,5, který vzrostl za další měsíc na 3,6 %. Je tak stejně efektivním nástrojem jako Twitter a vyhledávač Google, a to stále zůstává ve fázi uzavřeného přístupu.

Pinterest lepší než YouTube, LinkedIn a Google+ dohromady

Jasně přitom poráží videoportál YouTube, který se pohybuje kolem jednoho procenta a zvažuje zavést předplatné kanálů. Dobře si nevede ani Google+, přestože Google prosazuje svou sociální síť, jak jen může. Její výsledky dosahují pouhého čtvrt procenta podílu na návštěvnosti přes odkazy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni. Policie dopravu z obou směrů odklonila na objížďky, uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Jeden z řidičů na silnici mezi Ostřetínem a Vysokou u Holic kvůli poruše zastavil a místo označil výstražným trojúhelníkem. Vítr však zřejmě trojúhelník povalil. Do stojícího auta narazil řidič dalšího auta. Celkem se pak srazilo šest aut. Alkohol u řidičů policie dechovými zkouškami vyloučila.

Objízdnou trasu ve směru od Hradce Králové policie určila z Holic směrem na obec Roveň. V opačném směru od Vysokého Mýta musejí řidiči ve Vysoké u Holic odbočit vpravo a po silnici třetí třídy přijedou do Ostřetína.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Mimořádný summit k rozpočtu EU skončil, země se nedokázaly shodnout

Mimořádný summit věnovaný víceletému rozpočtu Evropské unie po dvou dnech skončil. Na Twitteru o tom dnes večer informoval mluvčí předsedy Evropské rady Charlese Michela. Podle diplomatických zdrojů zástupci 27 zemí nedokázali nalézt shodu na celkové výši rozpočtu pro období 2021-2027.

Zdroj: ČTK
Další zprávy