Mimořádná zpráva

Oslavte Valentýna s Angry Birds na Facebooku

Adam Fiala
5. 2. 2012 22:19
Naštvaní ptáci se proletí i na sociální síti
Foto: Aktuálně.cz, Rovio.cz

Hry na mobilu stejně jako online hry na sociálních sítích pomáhají zabít čas. Někdy se ale hráč zapomene a zjistí, že něco prošvihnul. Snad se to nestane řadě zamilovaných, kteří by čtrnáctého února slavili svátek zamilovaných. I na tento den je totiž naplánován start Angry Birds na Facebooku.

Ze chytrých telefonů na sociální síť

Her na Facebooku je hodně, společnost Zynga se postarala o to, aby neuvěřitelné počty lidí měly na Facebooku co dělat. Třebaže Zynga čelí obvinění z plagiátorství, hráče samotné to nemusí tolik zajímat. Angry Birds se s největší pravděpodobností na sociální síti neztratí. Veleúspěšná a oblíbená hra si získala renomé na smartphonech a český národ musí naštvané ptáky znát už kvůli nedávným reklamám na T-Mobile.

Zahrajete si základní verzi

Hra Angry Birds začínala na konci roku 2009 na chytrých telefonech Apple, pak se přesunula na Androidy a Symbian. Ovšem dnes už existují i konverze, díky kterým se dají spustit na herních konzolích či osobních počítačích. Na Facebooku bude k dispozici bezplatně základní verze. Kdo by si chtěl dopřát nadstavbu v podobě lepšího praku či větších opeřenců, zaplatí si.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Situace s Ázerbájdžánem se vyostřuje, arménský premiér chce ruské pohraničníky na hranicích

Arménský premiér Nikol Pašinjan navrhl zřídit stanoviště ruských pohraničníků podél arménsko-ázerbájdžánských hranic, kde neustávají incidenty. Uvedla to ve čtvrtek ruská agentura TASS.

"Situace podél arménsko-ázerbájdžánských hranic se nestabilizovala, nehledě na úsilí arménské vlády a mezinárodního společenství. Ázerbájdžán pokračuje v agresivní rétorice a počínání, přičemž ignoruje návrhy mezinárodního společenství na řešení vzniklé situace," řekl Pašinjan na zasedání vlády.

Ve středu se na hranicích odehrála jedna z nejintenzivnějších přestřelek, Baku následně hlásilo dva zraněné vojáky, Jerevan tři zabité a pět raněných vojáků. Týž den obě znepřátelené strany přistoupily na ruský návrh na příměří. Ve čtvrtek se ale obě strany vzájemně obvinily z nového ostřelování. Neklid na hranicích panuje od poloviny května, kdy Jerevan obvinil ázerbájdžánské vojáky ze snahy "korigovat" průběh hranice.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 34 minutami

Volkswagen má rekordní pololetní zisk, chce vyrábět více elektromobilů než Tesla

Německý automobilový koncern Volkswagen vykázal v pololetí rekordní provozní zisk 11,4 miliardy eur (291 miliard korun). Ve stejném období roku 2019, tedy před pandemií, byl provozní zisk deset miliard eur, což byl do té doby rekord. Firma zároveň zvýšila celoroční prognózu. Výhled provozní návratnosti tržeb za celý letošní rok zvedla o 0,5 procentního bodu na šest až 7,5 procenta. Firma, jejíž součástí je i česká automobilka Škoda Auto, to uvedla ve svém čtvrtečním sdělení. 

Největší podíl na výsledku měly prémiové firemní značky a divize finančních služeb, které vykázaly růst ve dvojmístných číslech. "Udržujeme vysoké tempo, a to jak z hlediska provozního, tak strategického," uvedl šéf společnosti Herbert Diess. Dodal, že pokrok zaznamenala také divize elektromobilů. Diess by chtěl, aby Volkswagen v polovině desetiletí předstihl na pozici největšího výrobce elektromobilů na světě americkou společnost Tesla.

Automobilku Volkswagen, podobně jako i další výrobce aut, na jaře zasáhl nedostatek polovodičů. Firma upozornila, že by se to mohlo projevit v nižších dodávkách. Loni Volkswagen dodal 9,3 milionu vozů a uvádí, že letos by jich mělo být o něco více. Dříve společnost předpokládala, že dodávky budou výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před tsunami

Americké úřady ve čtvrtek vydaly varování před vlnou tsunami poté, co poloostrov Aljašku postihlo silné zemětřesení - podle americké geologické služby (USGS) dosáhlo síly až 8,2 stupně. Podle agentury AP mohlo samotné zemětřesení způsobit menší až středně těžké škody v oblasti epicentra. Zatím však nejsou hlášeny žádné oběti ani škody, poznamenala agentura Reuters.

Zemětřesení udeřilo zhruba 91 kilometrů jihovýchodně od oblasti Perryville, zhruba 800 kilometrů od největšího města na poloostrově Anchorage.

Zdroj: ČTK
Další zprávy