reklama
 
 

Letní stravenková pře: Ať skončí, jásají hospody. Lidé přestanou jíst, děsí se odbory

Vznikne paralelní měna, varují stravenkáři Foto: Jakub Plíhal

Vznikne paralelní měna, varují stravenkáři

"Na mě to působí jako letní PR ministryně Schillerové, jediné členky vlády, která momentálně není na dovolené, a to v době okurkové sezóny," říká k návrhu David Rýc, předseda Asociace provozovatelů poukázkových systémů.

Připomněl, že v dubnu tohoto roku, se sešli zástupci tripartity u kulatého stolu k diskusi právě o tématu funkčnosti stávajícího systému zaměstnaneckého stravování a stravenek. "Zaměstnavatelé a odbory se jednoznačně shodovali v tom, že měnit zavedený systém daňového přispívání na stravování je nežádoucí," říká David Rýc.

  • Systém podle něj funguje správně, jeho hlavní část - provozování firemních kantýn - doplňují další části, tedy stravenky, dovážená strava a přímá smluvní spolupráce zaměstnavatele s restaurací.

"Zachování daňového zvýhodnění spolu s ukončením účelové vázanosti vytváří z tohoto navrhovaného příspěvku, pokud by byl realizován peněžní formou, to znamená vedle mzdy nebo jako její součást, skutečnou paralelní měnu," míní Rýc a dodává: "Protože jsme géniové a kráčíme ve šlépějích Járy Cimrmana, v hlavách ministerských úředníků se rodí plán, který v Evropě, kde ve 20 zemích zachovávají účelovou vazbu příspěvku zaměstnavatele na stravování a platí se stravenkami nebo speciálními platebními kartami, nebude mít obdobu. A konečně budeme něčím unikátní: paralelní měnou ,jakoby-určenou-ke-stravování´."

autor: Kateřina Hovorková | 8. 8. 2019 17:39

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama