EasyJet snížil ztrátu, ale letos mu v účtech řádí sopka

Veronika Skálová Veronika Skálová
11. 5. 2010 11:38
Aerolinky snížily odhad letošního výdělku, po výbuchu sopky přišly o 75 milionů liber.
Britská nízkonákladová společnost zvýší počet letů z Prahy.
Britská nízkonákladová společnost zvýší počet letů z Prahy. | Foto: easyJet

Londýn - Čísla v účetnictví jsou sice stále červená, ale ztrátu se britským nízkonákladovým aerolinkám EasyJet podařilo snížit o 27 milionů liber. Ve druhém pololetí svého fiskálního roku totiž byly ve ztrátě 58,9 milionu liber, v přepočtu tedy 1,8 miliardy korun, oproti ztrátě 85,9 milionu liber v prvním pololetí. Informovala o tom ČTK.

Ke snížení ztráty přispěly vyšší příjmy a nižší náklady na pohonné hmoty. Tržby společnosti stouply za šest měsíců do konce března o 13 procent na 1,17 miliardy liber, ztráta před zdaněním klesla o 32 procent.

I přes tyto výsledky však společnost na letošní rok snížila svůj výhled z předpokládaného zisku před zdaněním na 100 až 150 milionů liber z původně předpokládaných 175 až 200 milionů liber. EasyJet totiž musela po uzavření evropských letišť kvůli výbuchu islandské sopky zrušit 6512 letů a ztráty dosáhnou 75 milionů liber.

Nízkonákladový dopravce však dál chystá rozšíření svých služeb. K současným více než 500 linkám chce přidat dalších 70 v Evropě, severní Africe a na Středním Východě. Počet letů z Prahy se například zvýší o polovinu.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Vítkovice Heavy Machinery převzal nový majitel, firma Skatlop

Společnost Skatlop doplatila kupní cenu a převzala ostravský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM), uvedl insolvenční správce VHM Lukáš Zrůst. Skatlop firmu získal ve veřejné dražbě za více než 1,2 miliardy korun.

VHM se loni dostaly do insolvence a pohledávky jejich 175 přihlášených věřitelů dosáhly přibližně 1,75 miliardy korun. Prodejní cena tak pokrývá přibližně 69 procent hodnoty pohledávek, což je podle insolvenčního správce v českém prostředí nebývalý úspěch. "Z hlediska věřitelů je to vynikající výsledek. Jedná se o trojnásobek vyvolávací ceny a zřejmě nejvyšší částku, kterou se kdy prodejem průmyslového areálu v insolvenci podařilo v Česku získat," uvedl Zrůst.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D8 ve směru na Německo zablokovaly dvě nehody. Jeden člověk zemřel

Na D8 na Litoměřicku při nehodě několika kamionů zemřel jeden člověk. Informovali o tom hasiči. Dálnice ve směru na Německo je kvůli hromadné havárii uzavřena. Policie vyzývá k opatrnosti, na místě je hustá mlha. Sjet z dálnice musejí řidiči mířící k hranici u Velemína. 

Tragická nehoda se stala na 55. kilometru u Chotiměře po 9:00. Na místě zasahují všechny jednotky záchranného systému. "Je to hromadná nehoda pěti automobilů, bohužel řidiči nerespektují výstražné tabule ani nevytvořili záchrannou uličku. Apelujeme na opatrnost," zdůraznila mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Hromadné nehodě předcházela zhruba v 6:00 nehoda dvou kamionů. "Při ranní nehodě jedna osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do litoměřické nemocnice, druhá osoba utrpěla středně vážné zranění a byla převezena do ústeckého traumacentra," řekl mluvčí záchranky Prokop Voleník.

Zdroj: ČTK
Další zprávy