EasyJet snížil ztrátu, ale letos mu v účtech řádí sopka

Veronika Skálová Veronika Skálová
11. 5. 2010 11:38
Aerolinky snížily odhad letošního výdělku, po výbuchu sopky přišly o 75 milionů liber.
Britská nízkonákladová společnost zvýší počet letů z Prahy.
Britská nízkonákladová společnost zvýší počet letů z Prahy. | Foto: easyJet

Londýn - Čísla v účetnictví jsou sice stále červená, ale ztrátu se britským nízkonákladovým aerolinkám EasyJet podařilo snížit o 27 milionů liber. Ve druhém pololetí svého fiskálního roku totiž byly ve ztrátě 58,9 milionu liber, v přepočtu tedy 1,8 miliardy korun, oproti ztrátě 85,9 milionu liber v prvním pololetí. Informovala o tom ČTK.

Ke snížení ztráty přispěly vyšší příjmy a nižší náklady na pohonné hmoty. Tržby společnosti stouply za šest měsíců do konce března o 13 procent na 1,17 miliardy liber, ztráta před zdaněním klesla o 32 procent.

I přes tyto výsledky však společnost na letošní rok snížila svůj výhled z předpokládaného zisku před zdaněním na 100 až 150 milionů liber z původně předpokládaných 175 až 200 milionů liber. EasyJet totiž musela po uzavření evropských letišť kvůli výbuchu islandské sopky zrušit 6512 letů a ztráty dosáhnou 75 milionů liber.

Nízkonákladový dopravce však dál chystá rozšíření svých služeb. K současným více než 500 linkám chce přidat dalších 70 v Evropě, severní Africe a na Středním Východě. Počet letů z Prahy se například zvýší o polovinu.

 

Právě se děje

Další zprávy