Nepotlačujte originalitu půdních bytů, zvýrazněte ji!

td
26. 1. 2012 9:43
Půdní prostory byly dříve spíš trestem, dnes patří mezi nejvyhledávanější moderní byty
Foto: Ritzy.cz

Zatímco dřív byla místnost se zkosenými stěnami považována pouze za praktické úložné prostory, dnes se tyto atypické byty dostávají do středu zájmu všech zájemců o bydlení. Podkroví totiž láká zejména atraktivním a neobvyklým řešením, které na pohled vypadá velmi působivě, při jeho zařizování se však majitelé pravděpodobně setkají hned s několika úskalími, jež znepříjemňují shánění nábytku a vybavení. Vyplatí se však výzvu v podobě skosených ploch přijmout, výsledek totiž opravdu stojí za to.

Právě kvůli nepravidelnosti podkrovního bytu se dostupné prostory opticky ještě zmenšují, může se tak objevit problém s nedostatkem světla. Málo oken ovšem z takového bytu dokáže snadno vytvořit temnou noru, pokud je tedy možné okno přidat, neváhejte. Pro prosvětlení se hodí také světlá výmalba, pokud přesto vyberete sytější odstín, nepoužívejte ho na zešikmených stěnách, ale na rovných plochách. Jestli se v bytě nachází alespoň jedna rovná zeď, pokuste se ji maximálně využít - konečně můžete pověsit zrcadlo, obrázky, nebo najít místo pro vysokou polici.

Nepravidelné stěny také automaticky posouvají veškeré dění doprostřed místnosti, kde je nejvíce místa. Zapomeňte proto na sedačky připláclé ke zdi a volný střední pás pokoje. Brzy zjistíte, jak je příjemné mít okolo sebe vzdušný prostor při jídle i odpočinku. Podél stěn lze umístit snížené poličky a zásuvky. Hlavní výhodou podkrovních prostor je jejich unikátnost a lehkost, nesnažte se proto tyto body potlačit. Skvěle se hodí hravé a designové kousky nábytku, veškeré vybavení potom vybírejte tak, aby podpořilo vzdušnost prostoru.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 23 minutami

Veterináři kvůli ptačí chřipce vybijí chov drůbeže ve Slepoticích, půjde o více než 137 tisíc kusů

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany, v němž byla prokázána ptačí chřipka, začne toto pondělí večer. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. 

Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí.

Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech, ve vzdálenosti do tří kilometrů od nového ohniska. O jejich utracení se teprve rozhodne, žádné úhyny tam dosud nebyly hlášené, sdělili v pondělí zástupci Státní veterinární správy (SVS) a ministerstva zemědělství.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Státy EU budou dohlížet nad zbraňovým embargem v Libyi, shodli se ministři zahraničí. Mise bude probíhat na moři i ve vzduchu, řekl italský ministr

Státy Evropské unie budou dohlížet na dodržování zbraňového embarga OSN v Libyi prostřednictvím nové mise. Shodli se na tom unijní ministři zahraničí, kteří odmítli možnost obnovení námořní operace Sophia, kterou původně kvůli libyjské krizi zvažovali. Podle italského ministra Luigiho di Maia by měla operace vedle námořního a vzdušného nasazení probíhat i na zemi.

Na potřebě lepší kontroly zákazu dovozu zbraní do Libye se před měsícem v Berlíně shodli politici řady velmocí včetně Ruska, Turecka, Francie, Německa, USA či samotné EU. Šéf unijní diplomacie Josep Borrell tehdy nevyloučil, že by unijní země mohly vyslat do země sužované konfliktem dvou znepřátelených stran vojáky. Podmínil to však dodržováním příměří, které je stále porušováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy