Nepotlačujte originalitu půdních bytů, zvýrazněte ji!

td
26. 1. 2012 9:43
Půdní prostory byly dříve spíš trestem, dnes patří mezi nejvyhledávanější moderní byty
Foto: Ritzy.cz

Zatímco dřív byla místnost se zkosenými stěnami považována pouze za praktické úložné prostory, dnes se tyto atypické byty dostávají do středu zájmu všech zájemců o bydlení. Podkroví totiž láká zejména atraktivním a neobvyklým řešením, které na pohled vypadá velmi působivě, při jeho zařizování se však majitelé pravděpodobně setkají hned s několika úskalími, jež znepříjemňují shánění nábytku a vybavení. Vyplatí se však výzvu v podobě skosených ploch přijmout, výsledek totiž opravdu stojí za to.

Právě kvůli nepravidelnosti podkrovního bytu se dostupné prostory opticky ještě zmenšují, může se tak objevit problém s nedostatkem světla. Málo oken ovšem z takového bytu dokáže snadno vytvořit temnou noru, pokud je tedy možné okno přidat, neváhejte. Pro prosvětlení se hodí také světlá výmalba, pokud přesto vyberete sytější odstín, nepoužívejte ho na zešikmených stěnách, ale na rovných plochách. Jestli se v bytě nachází alespoň jedna rovná zeď, pokuste se ji maximálně využít - konečně můžete pověsit zrcadlo, obrázky, nebo najít místo pro vysokou polici.

Nepravidelné stěny také automaticky posouvají veškeré dění doprostřed místnosti, kde je nejvíce místa. Zapomeňte proto na sedačky připláclé ke zdi a volný střední pás pokoje. Brzy zjistíte, jak je příjemné mít okolo sebe vzdušný prostor při jídle i odpočinku. Podél stěn lze umístit snížené poličky a zásuvky. Hlavní výhodou podkrovních prostor je jejich unikátnost a lehkost, nesnažte se proto tyto body potlačit. Skvěle se hodí hravé a designové kousky nábytku, veškeré vybavení potom vybírejte tak, aby podpořilo vzdušnost prostoru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy