Koupání v bazénu za méně peněz? Zkuste ten nadzemní

Andrea Berniová
24. 5. 2012 12:41
Bazén nemusí být nutně zabudovaný v zemi
Foto: Jaroslav Pikous Aktuálně.cz

Pokud se v létě nebo už teď, v horkých jarních dnech, chcete vykoupat, nejspíš přemýšlíte o koupi bazénu. To ale není levná záležitost. U bazénu zapuštěného do země musíte nejen bazén koupit, ale zaplatit i jeho zabudování. A co pořídit si nadzemní bazén? Bývá levnější než ten klasický, odpadají veškeré náklady spojené s jeho zabudováním a navíc nemusí velkou část vaší zahrady zabírat celoročně, ale jen v jarních a letních měsících. Poté ho můžete uklidit, u některých typů je to velmi snadné. To oceníte, pokud máte malou zahradu. Některé nadzemní bazény ale můžete nechat na zahradě i mimo sezónu, pokud vám nebudou překážet.

Bazén s nafukovacím prstencem je populární

Můžete vybírat z různých druhů nadzemních bazénů. Oblíbený je bazén s vrchním nafukovacím prstencem. Jeho montáž je jednoduchá, navíc neobsahuje žádnou pevnou konstrukci, což je dobré pro děti - nezraní se o ni. Nejprve se nafoukne prstenec a pak už jen napouštíte vodu. Bazén se sám postaví díky její stoupající hladině, která bude nadnášet prstenec. Tento bazén je vyroben z PVC a prodává se i v sadách s filtrací. U tohoto typu bazénu navíc máte na výběr mnoho velikostí a různé hloubky.

Budete potřebovat i příslušenství

Další možností je bazén s pevnou konstrukcí, který je vyrobený z plechu s galvanizovaným povrchem. Existují také nadzemní bazény s pevným kovovým rámem. Ani tyto dva typy bazénů není nijak obtížné sestavit. Kromě samotného bazénu ale budete potřebovat ještě filtraci, schůdky, také podložku pod bazén či krycí plachtu, která zachytí nečistoty. O vodu v bazénu je potřeba se starat i chemickými prostředky a hlídat její kvalitu.

--------------------------------------------------------------------------------

Které bazény jsou ty nejlepší?

 

Právě se děje

před 1 minutou

Patnáctiletý chlapec přežil v Praze pár z 19. patra panelového domu

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla.

Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti celé události a příčinu pádu osoby, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

ÚOHS potrestal pět firem, uzavřely kartelovou dohodu na IT zakázku v Přerově

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal pět společností, které se zabývají přenosem dat a informací, pokutami v souhrnné výši přesahující 118 milionů korun. Důvodem byla kartelová dohoda, kterou firmy AutoCont, Tesco SW, O2 Czech Republic, Emos a Bach systems uzavřely o veřejné zakázce vypsané přerovskou radnicí. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě.

Kartelovou dohodu úřad potrestal letos v únoru, o rozhodnutí ale informoval až nyní po nástupu nového předsedy Petra Mlsny. Ten chce o rozhodnutích informovat častěji a více je zdůvodňovat.

"Uvedené společnosti si prostřednictvím vzájemných kontaktů a výměny informací rozdělily plnění veřejné zakázky zadávané městem Přerovem a všechny (s výjimkou společnosti O2 Czech Republic) se podílely i na tvorbě zadání předmětné zakázky, a to vše s cílem ovlivnit její výsledek tak, aby nabídka, na jejímž plnění se budou všichni účastníci řízení podílet, byla vítězná," uvedl úřad v tiskové zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy