Po velkém propouštění Česká pošta zdvojnásobí investice

ČTK ČTK, Věra Tůmová
24. 2. 2012 14:55
Největší zaměstnavatel v ČR pro letošek plánuje investovat dvě miliardy
Česká pošta. Ilustrační foto.
Česká pošta. Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Česká poštachce letos zvýšit proti loňsku investice na dvojnásobek. Celkově plánuje investovat zhruba 2,3 miliardy korun zejména do rozvoje logistické sítě. Řekla to její mluvčí Marta Selicharová.

"V roce 2012 v souvislosti s liberalizací poštovního trhu a zejména s rozvojem logistické sítě převažují rozvojové projekty nad projekty související s obnovou stávajícího zařízení," uvedla mluvčí.

Plán podle ní zahrnuje především investice do restrukturalizace logistické sítě a také do oblasti informační a komunikační infrastruktury.

V posledních třech letech se prostředky vynaložené na investice pohybovaly kolem 1,2 miliardy korun ročně.

Loni směřovaly do informačních a komunikačních technologií a provozní infrastruktury. Firma investovala například do dep, která vznikají na základě optimalizace logistické sítě.

Česká pošta je největší zaměstnavatel v zemi, pracuje pro ni přes 30 tisíc lidí. Provozuje téměř 3400 poboček a její tržby přesahují 20 miliard korun. V prosinci odhadovala svůj zisk za rok 2011 na úrovni 200 milionů korun.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Sprinterka Pírková skončila místo semifinále HME na ošetřovně

Sprinterka Marcela Pírková na halovém mistrovství Evropy v Toruni díky vyrovnanému osobnímu rekordu 7,34 sekundy postoupila do semifinále šedesátky, ale na jeho start se nepostaví. Bezprostředně za cílem rozběhu totiž spadla a zranila se. Místo přípravy na semifinále zamířila na ošetřovnu a na hotel.

Ve vyrovnaném pátém rozběhu skončila pětadvacetiletá Češka šestá, ale byl to nejrychlejší ze všech pěti běhů, takže vedle čtyř přímo postupujících z něj prošly další tři závodnice na čas.

Pírková se z toho ale ani nestihla radovat. Těsně za cílovou čárou spadla, jen těžko se zvedla a kulhala. "Marcela si s největší pravděpodobností natrhla zadní stehenní sval. Chladíme, stáhli jsme to. Jde na ultrazvukové vyšetření na hotel. Sotva chodí, na běh to určitě není," řekla České televizi šéflékařka české reprezentace Karolína Velebová.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy