Po velkém propouštění Česká pošta zdvojnásobí investice

ČTK ČTK, Věra Tůmová
24. 2. 2012 14:55
Největší zaměstnavatel v ČR pro letošek plánuje investovat dvě miliardy
Česká pošta. Ilustrační foto.
Česká pošta. Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Česká poštachce letos zvýšit proti loňsku investice na dvojnásobek. Celkově plánuje investovat zhruba 2,3 miliardy korun zejména do rozvoje logistické sítě. Řekla to její mluvčí Marta Selicharová.

"V roce 2012 v souvislosti s liberalizací poštovního trhu a zejména s rozvojem logistické sítě převažují rozvojové projekty nad projekty související s obnovou stávajícího zařízení," uvedla mluvčí.

Plán podle ní zahrnuje především investice do restrukturalizace logistické sítě a také do oblasti informační a komunikační infrastruktury.

V posledních třech letech se prostředky vynaložené na investice pohybovaly kolem 1,2 miliardy korun ročně.

Loni směřovaly do informačních a komunikačních technologií a provozní infrastruktury. Firma investovala například do dep, která vznikají na základě optimalizace logistické sítě.

Česká pošta je největší zaměstnavatel v zemi, pracuje pro ni přes 30 tisíc lidí. Provozuje téměř 3400 poboček a její tržby přesahují 20 miliard korun. V prosinci odhadovala svůj zisk za rok 2011 na úrovni 200 milionů korun.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy