Keramická dlažba je praktická a může vypadat jako dřevo

Andrea Berniová
12. 11. 2012 14:07
Přemýšleli jste už o keramické dlažbě? Je odolná a vlhkost ani nečistoty jí nevadí

Podlaha je základem každého interiéru. Její kvalita je zásadní. Podle podlahy také často vybíráme ostatní zařízení místností. Například dřevěnou podlahu je potřeba sladit s ostatním dřevěným vybavením. Můžete mít třeba také linoleum, laminátovou podlahu, korkovou podlahu či marmoleum.

Typ podlahy vždy vybírejte podle způsobu využití místnosti. Do kuchyně se hodí třeba linoleum, není totiž náročné na údržbu. Do obývacího pokoje pořiďte dřevěnou podlahu či koberec. Ale co keramická podlaha?

Podlahové vytápění dlažbu příjemně ohřeje

Keramická dlažba se nejlépe hodí do koupelen a kuchyní. Nečistoty se z ní dají snadno setřít a vlhkost jí nevadí. Dlažba ale studí, což není příliš ideální - obzvlášť v zimě. Nepříjemné je to hlavně v koupelně, kde zkrátka občas šlápnete bosou nohou na zem. Řešením mohou být různé koberečky a předložky. Asi nejlepší ale je, když si pod dlažbu pořídíte podlahové vytápění. Díky němu budete po dlažbě chodit rádi bosi.

Proč by keramická podlaha nemohla vypadat jako ta dřevěná?

Věděli jste, že keramická dlažba může připomínat dřevo? Vypadá jako dřevěná podlaha, ale nabízí všechny výhody keramické dlažby. Promyslete si, jaký typ dřeva by pro vás byl ideální, a pak tento dekor hledejte mezi keramickými dlaždicemi. Seženete i dlažbu s dekorem exotických dřevin. Keramickou dlažbu s dřevěným vzhledem ale můžete mít i venku - třeba na terase. Dlažba vás navíc vyjde levněji než skutečná dřevěná podlaha.

Výhodou keramické dlažby je kromě snadné údržby i její odolnost. Pokud vám na podlahu ze skutečného dřeva nešikovně spadne něco těžkého, může se stát, že uštípnete kousek parkety. Keramická dlažba by takový náraz měla vydržet.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 46 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy