Dřevěná podlaha dobře izoluje a vypadá přírodně

Andrea Berniová
21. 6. 2012 8:21
Skvěle se hodí do bytu i na chalupu

Pokud zrovna přemýšlíte, jaký typ podlahy si pořídit, uvažujte o té dřevěné. Vypadá velmi přirozeně a hodí se tak do interiérů s tradičnějším vzhledem - ale nejen tam. Pokud vyberete dobře, může ladit i k modernímu interiéru. Je nutné podlahu sladit s ostatním zařízením.

Především si ohlídejte, jestli se podlaha bude hodit k vašemu nábytku, ke dveřím nebo k nášlapům schodů. Můžete vybírat z různých odstínů dřeva. Parkety, ze kterých se podlaha skládá, se dokonce dají i uměle „postaršit". Podlaha s takovým designem se hodí do bytu či domu zařízeného ve starožitném stylu, anebo na chatu.

Vysávejte nebo vytírejte

Dřevěná podlaha má dobré tepelně izolační vlastnosti - nestudí jako dlažba a je příjemná na dotek. Izoluje i zvuky, tlumí totiž vibrace. Dřevěnou podlahu stačí zametat nebo vysát, občas vytřít. Nejlépe prostředkem určeným na dřevěné podlahy. A při vysávání pozor, abyste podlahu nepoškrábali.

Pokud vás vysávání nebaví, můžete si pořídit robotický vysavač, který udělá práci za vás. Snažte se po dřevěné podlaze neposunovat nábytek, to by ji také mohlo poškrábat.

Marmoleum je také z přírodních materiálů

Kromě dřevěné podlahy můžete mít třeba ještě marmoleum, které je vyrobeno z přírodních materiálů a nabízí mnoho barevných provedení. Novinkou je kožená podlaha. Skládá se z kůže a korku. Je sice dražší než jiné typy, ale dobře tepelně izoluje a odolává bakteriím.

Ještě než necháte položit vybranou podlahu, popřemýšlejte o podlahovém topení. Zima je sice ještě daleko, ale až přijde, budete rádi za příjemné teplo linoucí se z podlahy.

--------------------------------------------------------------------------------

Jakému typu podlahy dáváte přednost?

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy