Interiérové dveře: z čeho můžete vybírat?

Andrea Berniová
6. 9. 2012 8:32
Chcete skleněné dveře, nebo mají vypadat jako ze dřeva? Měly by dobře akusticky izolovat?
Jaké interiérové dveře si vyberete?
Jaké interiérové dveře si vyberete? | Foto: Veronika Skálová

Vybíráte dveře do interiéru, tedy k oddělení jednotlivých místností? Měli byste se rozhodovat podle vzhledu, ale i vlastností různých typů dveří. Můžete vybírat z mnoha dekorů.

Častou volbou jsou napodobeniny dřeva různých stromů. V tomto případě je ale potřeba sladit druh dřeva na dveřích s ostatními dřevěnými prvky interiéru. Pokud už máte nábytek a podlahy, vybírejte dveře právě podle nich.

Když nábytek ještě nemáte, raději si předem zjistěte, zda seženete takový, který by se k vám vybraným dveřím hodil. Několik druhů a barev dřeva blízko u sebe nemusí vypadat v místnostech dobře.

Grafosklo je moderní

Dveře také mohou být částečně, nebo zcela prosklené. Kvůli soukromí se často volí neprůhledné sklo. Zajímavé jsou dveře z grafoskla. Kromě dveří se z něj dají vytvořit i skleněné zástěny. Na sklu je zalaminovaný digitální tisk. Může jít o několik čar, nápisy, ornamenty, ale i fotografie ve vysokém rozlišení. Proč nemít skleněné dveře, které jsou průhledné jen trochu, protože je částečně zakrývají větve stromu?

Chcete mít v pokojích klid?

Než si dveře pořídíte, zvažte, zda od nich požadujete silnou zvukovou izolaci. To je také důležité hledisko, které byste neměli opomenout. Do ložnic či dětských pokojů se hodí dveře, které nepropustí příliš hluku. Už proto, že lépe se všem bude usínat, když neuslyší televizi z obývacího pokoje.

Posuvné dveře šetří místem

Pokud chcete místnosti nějak „uzavřít", ale klasické dveře by podle vás zabíraly moc místa, zkuste ty posuvné. Jejich výhodou je, že nepotřebují tolik prostoru okolo sebe, aby se mohly otevřít. Jen je odsunete do strany. Oceníte je obzvlášť v interiéru, kde se bojuje o každý centimetr.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Zemřela pozemní hokejistka století Čermáková, medailistka z OH

V den 75. narozenin v neděli zemřela nejlepší česká pozemní hokejistka 20. století Jiřina Čermáková. O úmrtí stříbrné medailistky z olympijských her v roce 1980 v Moskvě informoval svazový web.

Při ženské premiéře pozemního hokeje pod pěti kruhy v Moskvě chyběla kvůli bojkotu her většina velmocí. Československý výběr toho dokázal využít a za vítězným týmem Zimbabwe získal nečekané stříbro.

Čermáková po skončení aktivní kariéry zůstala u pozemního hokeje jako trenérka, vedla i reprezentaci.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Židovské osady na Západním břehu Jordánu už podle USA neporušují mezinárodní právo, oznámil ministr Pompeo

Židovské osady na Západním břehu Jordánu nyní podle Spojených států neporušují mezinárodní právo. Změnu amerického pohledu oznámil ministr Pompeo.

před 43 minutami

Babiš chce do Česka pozvat ukrajinského prezidenta a premiéra

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce pozvat ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského a premiéra Oleksije Hončaruka do Prahy. V Česku by se mohli setkat s představiteli zemí visegrádské skupiny (V4), které nyní Česko předsedá. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem na návštěvu Kyjeva. Cíl cesty je podle premiéra podnikatelský, nechce řešit politiku. Teritoriální integritu, suverenitu a jednotu Ukrajiny nicméně Česko podporuje, řekl Babiš.

"Uvidíme, jestli pan prezident nebo pan premiér budou mít chuť to naše pozvání akceptovat," řekl Babiš. Připomněl, že ze zemí V4, kam patří spolu s Českem i Slovensko, Maďarsko a Polsko, jsou vztahy Ukrajiny "delikátní" s Maďarskem. "Je tam co diskutovat," doplnil.

před 48 minutami

Studenti, kteří na několik dní obsadili rektorát Univerzity Karlovy, se dohodli s akademickým senátem na okamžitém ukončení okupační stávky

Zdroj: ČTK
Další zprávy