Dvacet šest dětských autosedaček v testu: Tu nejhorší u nás prodával Lidl

Martin Přibyl Martin Přibyl
1. 6. 2020 6:02
Německý autoklub ADAC přinesl výsledky svého každoročního testu dětských sedaček. Tentokrát absolvovalo saňový crash test celkem 26 typů, a to včetně zajímavé varianty pro ty, kteří často mění auta: dvojice skládacích modelů, které se dají snadno přenášet.

Na výsledky loňského testu se můžete podívat zde.

Foto: ADAC

Pro děti do jednoho roku

Pro nejmenší děti byly celkem testovány dvě různé sedačky, vždy s a bez základny, která se upevňuje ke kotevním bodům Isofix. Dražší Maxi-Cosi si vede lépe, i výsledky levnější sedačky od firmy Joie nejsou špatné. Základna sice v obou případech významně zvyšuje cenu, ale také usnadňuje montáž a dá se použít i s dalšími sedačkami.

Autosedačka

Cena* (Kč)

Isofix

Hodnocení**

Maxi-Cosi Coral + základna 3wayFix

11 960               

ano

1,6

Joie i-Snug + základna i-Base Advance

5459

ano

1,7

Maxi-Cosi Coral

6990

ne

1,9

Joie i-Snug

2459

ne

2,0

* Cena odpovídající českým internetovým obchodům, včetně případné základny. ** Čím vyšší, tím horší. Slovní hodnocení: 0,5-1,5 velmi dobrá; 1,6-2,5 dobrá; 2,6-3,5 uspokojivá, 3,6-4,5 dostatečná; 4,6-5,5 nedostatečná

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy