Zeman dostal povolení na stavbu domu v Lánech, chce si vybudovat bungalov

ČTK Domácí ČTK, Domácí
20. 2. 2020 15:12
Prezident Miloš Zeman dostal stavební povolení na stavbu svého domu v Lánech na Kladensku. Se stavbou bungalovu chce začít ještě letos. Řekl to na Pražském hradě při setkání se starosty vítězných obcí soutěže Vesnice roku 2019.
Prezident Zeman chce na tomto pozemku v Lánech vybudovat bungalov. | Video: Aktuálně.cz

Zeman oznámil, že stavební povolení získal asi před týdnem. "Ještě tento rok začnu stavět," dodal. Řekl, že má v plánu vybudovat bungalov, protože na vilu si prý nenašetřil. Nynější plat prezidenta je přitom 302 700 korun měsíčně.

Loni v březnu server Aktuálně.cz zjistil, že Zeman koupil v Lánech pozemek za 2,5 milionu korun. Parcela o rozloze téměř 1000 metrů čtverečních je nedaleko zámku, ve kterém prezident tráví stále delší čas a přijímá oficiální i soukromé návštěvy.

Pozemek je v nové zástavbě na západním okraji obce. Z jedné strany ho ohraničuje svah, na jehož vrcholu je silnice.

V září 2018 prezident řekl, že zvažuje koupi pozemku ve městě Mnichovice jihovýchodně od Prahy. Místní ho dokonce zahlédli, jak sedí venku na židli a kochá výhledem na parcelu, informovalo Aktuálně.cz. Server také zjistil, že parcela tehdy patřila ukrajinskému podnikateli Oleksandru Bulyginovi, který v Česku obchoduje s chudobou a nabízí půjčky s vysokým úročením. 

Zeman má trvalé bydliště v pražských Stodůlkách. Vlastní také část nemovitosti v Novém Veselí, kam jezdí na dovolenou. V této bývalé tvrzi bydlel v době před první přímou prezidentskou volbou, kdy odešel na Vysočinu na politický důchod.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy