reklama
 
 

Žalobci: Blažek by měl v kauze Kušnierze podat stížnost

7. 4. 2013 15:35
Bývalý ředitel dotačního úřadu Severozápad si za přijetí úplatku odsedí 5 let vězení

Praha - Ministr spravedlnosti Pavel Blažek by měl podle Vrchního státního zastupitelství v Praze podat stížnost pro porušení zákona v kauze bývalého ředitele dotačního úřadu Severozápad Petra Kušnierze.

Nesouhlasí se snížením Kušnierzova trestu, jak o něm rozhodl pražský vrchní soud.

České televizi to v neděli řekl náměstek vrchní státní zástupkyně Adam Bašný. Podle něj to ale již nemůže ovlivnit výši trestu, šlo by o takzvaný akademický výrok.

Kušnierze čeká za přijímání úplatků a zneužití pravomoci veřejného činitele pět let do vězení. Pražský vrchní soud zmírnil původní verdikt ústeckého krajského soudu, který mu uložil trest 7,5 roku. Potvrdil mu pak pokutu 750 tisíc korun i zákaz pracovat s evropskými dotacemi na 5,5 roku.

"Vrchní státní zastupitelství považuje snížení trestů Petra Kušnierze a dalších za neopodstatněné," řekl v neděli Bašný.

Vrchní státní zastupitelství v kauze již dříve vyzvalo Nejvyšší státní zastupitelství k podání dovolání, tomu ale z procesních důvodů podle Bašného nevyhovělo.

Dovolání v kauze připravuje také advokát Milan Hulík. Důvodem jsou podle něj mimo jiné rozpory ve výpovědích svědků, k nimž prý soudci nepřihlédli.

Kušnierz chtěl po žadatelích o evropské dotace minimálně 1,7 milionu. Jeho spoluobžalovaní, tři komplicové a tři žadatelé, dostali podmíněné tresty.

autor: ČTK | 7. 4. 2013 15:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama