Volební deník: Jsme správnej tým, pěl ČSSD Michal David

Michal Žák David Slížek, Michal Žák
15. 3. 2010 23:01
Den po dni sledujeme, jak probíhá předvolební kampaň

"Volby jsou příliš vážná věc, než aby mohly být přenechány politikům."

Jestli tohle není ten správnej tým, tak mě vem Michal David...
Jestli tohle není ten správnej tým, tak mě vem Michal David... | Foto: Ludvík Hradilek

Co se stalo v kampani v pondělí 15. března 2010

Z dnešního vydání: Michal David marně přesvědčoval ČSSD, že je ten správnej tým *** Ivan Langer mohl mít podle soudu podivné styky *** ODS čeká na sociální demokraty s granáty *** ČSSD chce zřídit úřad na hlídání internetu *** A Bobošíková je novou dodavatelkou pečiva pro Lidový dům

Jsme správnej tým, zapěl socialistům falešně Michal David

Kde jsou časy, kdy se na sjezdech politických stran něco skutečně řešilo, mohlo napadnout pozorovatele víkendové sešlosti ČSSD v Teplicích. Několikahodinová reklama na sociální demokraty, kterou zdarma odvysílala Česká televize, byla ryzím předvolebním mítinkem. Sociální demokraté nenechali oproti ODS nic náhodě a tak se bulvár musel spokojit s šokujícím konstatováním, že se paní Petra nudila. Vrcholem bylo vystoupení Michala Davida, který zřejmě kvůli technické chybě musel píseň Správnej tým zazpívat bez playbacku. Chudák zpěvák se snažil ke zpěvu strhnout i špičky ČSSD, ale příliš neuspěl. Využívání hudby v politické kampani není žádnou novinkou, ale i v tomto případě platí, že když Michal David a Black Eyed Peas dělají totéž, bude se výsledek lišit jako Avatar od Discopříběhu. Nezbývá než doufat, že sliby ČSSD nebudou stejně falešné, jako Davidův živý zpěv.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Soudně schváleno: Smí se říkat, že Langer měl podezřelé styky

Ivan Langer, kterého šéf marketingu ČSSD Petr "Déčko" Dimun vytrvale častuje přezdívkou "Íčko", prohrál soud s vydavatelem deníku Mladá fronta Dnes. Na novináře podal trestní oznámení kvůli výrokům, které ho spojovaly s lidmi z okolí zavražděného mafiánského bosse Františka Mrázka. Verdikt je zatím nepravomocný.

Rozkaz ODS zní jasně: ČSSD nesmí projet za žádnou cenu!

Ivan Langer zatím v rozhovoru pro Lidové noviny vysvětlil, proč ODS zatím vede oproti ČSSD skutečně neviditelnou kampaň. "Jste na barikádě, máte pouze ruční zbraně a granáty a proti vám jede pancéřová divize. Nemá smysl začít střílet z pušek na kilometr. Musíte vydržet, až se dostanou do dohodové vzdálenosti, kdy je můžete zasypat granáty. Do té chvíle potřebujete udržet mužstvo nebo obránce barikády v rozvaze. V tom, aby nezačali střílet příliš brzy. A současně je musíte ujistit, že ta strategie je dobrá, že se tanky dají zastavit granáty a že nemají utíkat." Tak snad kolem té barikády zrovna nepojede nějaký diverzant na motorce...

Lídryně Suverenity nejsou žádné bábovky. Ani štrůdly

Poněkud jinými zbraněmim zaútočily v neděli na ČSSD političky Suverenity. Podle deníku Právo vnikly na vrátnici Lidového domu a vnutily sociálnědemokratickým vrátným štrůdl a bábovku. Jana Bobošíková, Klára Slámová, Roan Assadová a Jana Volfová prý chtěly, aby Jiří Paroubek ochutnal poctivou českou stravu. "Jablka do štrůdlu dodali naši příznivci z Paroubkova Ústeckého kraje," řekla Bobošíková.

Paroubek prý chce zavést cenzuru webu

Českou IT komunitou se šíří zpráva, že ČSSD chce zřídit "úřad dohlížející na internet", který by měl pravomoc blokovat přístup na závadné weby. Spekulaci s odkazem na nejmenovaný zdroj zveřejnil publicista Daniel Dočekal. "Jde o nesmysl, nic takového ohledně regulace závadného internetového obsahu v ČSSD neexistuje," reagovala na dotaz Aktuálně.cz podle očekávání mluvčí ČSSD Kateřina Blechová. A přidala zajímavou informaci: expertem ČSSD na tematiku informačních technologií a médií je podle ní stínový ministr kultury Vítězslav Jandák. A ten už loni v listopadu dokázal, že rozhodovat, co je a co není vhodné, opravdu umí.

Varování: Strany ohýbají i diskuse na internetu

Anonymní a nemoderovaná diskusní fóra na internetu jsou velmi pochybným zdrojem informací. V době před volbami to s nimi ale s největší pravděpodobností bude ještě horší. I v České republice si musíme zvyknout na to, že přímé ovlivňovní jejich obsahu je standardní součástí politického marketingu, řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz politický komentátor Jan Kubáček. Jak politici ovládli internet, čtěte zde: Rozhovor: Strany nás ohýbají i v diskusích na internetu

Foto: Aktuálně.cz

Chcete Volební deník pravidelně odebírat? Přidejte si odkaz do své RSS čtečky!

Chcete si připomenout kampaň před volbami, které nebyly? Podívejte se na Volební deníky z léta a podzimu 2009

 

Právě se děje

před 58 minutami

Senát chce zvýšit kompenzační bonus na 667 korun denně

Příspěvek podnikatelům, kteří byli omezeni opatřeními kvůli epidemii koronaviru, by se měl podle Senátu zvýšit z 500 na 667 korun denně. Důvodem je snaha nahradit živnostníkům odvody na sociální a zdravotní pojištění. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se zvýšením nesouhlasila. Podle ní by Sněmovna, která návrh dostane k projednání, měla dnešní senátní úpravu odmítnout.

Senát přes nesouhlas ministryně rozhodl také o tom, že nárok na takzvaný kompenzační bonus by měli mít i podnikatelé bez provozoven, jejichž činnost byla opatřeními omezena z alespoň 80 procent. Patří mezi ně podle lidovců někteří kadeřníci, kosmetičky, maséři nebo fotografové.

Horní komora rovněž schválila návrh, podle něhož by vláda měla doplatit obcím a krajům výpadek příjmů, o který byly připraveny v důsledku výplaty kompenzačních bonusů. Schillerová to odmítla, návrh je podle ní "nesplnitelný", neboť ve státním rozpočtu na to nejsou peníze.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezident Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin

Prezident Miloš Zeman označil holokaust za největší zločin lidských dějin. Myslí, že jeho hlavním faktorem je závist vůči úspěšnějšímu národu nebo rase. Po zdrojích a faktorech holokaustu je podle něj nutné pátrat. Prezident to řekl v projevu na dnešním on-line česko-izraelském setkání, které se konalo u příležitosti dne památky obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti a které na Facebooku přenášelo ministerstvo zahraničí. Hlava státu zároveň uvedla, že Evropská unie je striktně pro Palestinu, která je proteroristická. Írán podle Zemana hovoří o vyhlazení Izraele z mapy, což považuje za jinou podobu holokaustu. Český překlad prezidentova projevu v angličtině na webu zveřejnil Hrad.

Zdroj: ČTK
Další zprávy