Soud: Psát o spojení Langera s Mrázkem je v pořádku

ČTK ČTK, Zpravodajská směna
15. 3. 2010 12:50
Žalobu Ivana Langera na novináře dnes soud odmítl
Ivan Langer
Ivan Langer | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Novináři se nemusejí omlouvat bývalému ministru vnitra Ivanu Langerovi za to, že psali o jeho možném napojení na mafiánské struktury.

Nepravomocně o tom v pondělí rozhodl Městský soud v Praze, který posuzoval Langerovu žalobu na vydavatele deníku Mladá fronta Dnes.

Exministr se domáhal omluvy za články, podle kterých mohl být napojen na lidi z okolí zastřeleného podnikatele Františka Mrázka.

Nelíbila se mu například formulace, že: "Ivan Langer je ve spisu Krakatice podezřelý z propojení na organizovaný zločin kolem zavražděného bosse Mrázka."

Podle novinářů Mrázek Langera využíval prostřednictvím svých spolupracovníků Igora Šafranka a realitního magnáta Luďka Sekyry.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Vláda je připravena zastropovat energie pro velké firmy do konce roku, řekl Fiala

Vláda je připravena do konce letošního roku zavést cenové stropy na energie pro velké firmy. Mělo by to být na podobné úrovni jako pro domácnosti a malé firmy. Premiér Petr Fiala (ODS) to řekl CNN Prima News. Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) v neděli v České televizi řekl, že v polovině minulého týdne evidovalo jeho ministerstvo přes 1000 žádostí velkých firem o podporu kvůli vysokým cenám energií.

"Museli jsme si pro to připravit evropské rozhodnutí, abychom to mohli udělat. To se nám podařilo. Dnes je tedy možné provést i zastropování pro velké firmy, což dříve možné nebylo," uvedl premiér.

Možnost zavést horní hranice cen elektřiny a plynu i pro velké firmy se dostala ve Sněmovně do již přijaté novely energetického zákona, která zejména zavedla výrobcům elektřiny povinnost platit odvody z nadměrných příjmů z jejího prodeje. Podobu zastropování cen by měl kabinet stanovil svým nařízením. Také Síkela v neděli na ČT hovořil o tom, že by nařízení mohla vláda vydat do konce roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy