reklama
 
 

Velvyslancem v Londýně bude Libor Sečka, nyní působí v Číně

31. 7. 2015 12:32
Oficiálně nominaci Sečky nikdo nepotvrdil, v případě velvyslanců to ani není zvykem, dokud nesouhlasí země, která je přijímá.

Praha - Novým českým velvyslancem v Londýně se má stát dosavadní velvyslanec v Číně Libor Sečka. Ve středu o tom rozhodla vláda. Serveru iDnes.cz to řekl jeden z jejích členů, který si nepřál být jmenován.

Sečka nahradí Michaela Žantovského, jenž od 1. září povede Knihovnu Václava Havla v Praze.

Oficiálně nominaci Sečky nikdo nepotvrdil, v případě velvyslanců to ani není zvykem, dokud nesouhlasí země, která je přijímá. "Velvyslance projednává vláda vždy ve vyhrazeném režimu, a proto nemohu tuto věc nijak komentovat," řekl serveru premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Sečka zastupuje ČR v Číně od roku 2009. Dříve působil také na velvyslanectví ve Španělsku, poté byl velvyslancem v Mexiku, zástupcem České republiky při Evropské unii, později velvyslancem v Itálii a na Maltě.

Odchod Žantovského z Londýna do čela Knihovny Václava Havla byl ohlášen v květnu. Knihovna byla založena v roce 2004 po Havlově odchodu z prezidentského úřadu po vzoru podobných institucí v USA. Knihovna sbírá rozličné materiály o Havlovi a pořádá veřejné akce.

autor: ČTK | 31. 7. 2015 12:32

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama