reklama
 
 

Spory na Ukrajině nevyřeší policie z Ruska, chce velvyslance

9. 3. 2014 18:20
Tuzemská policie zvažuje variantu, že bude mít svého přidělence jak v Moskvě, tak nově i v Kyjevě.

Praha - Vyhrocená situace na Ukrajině přinutila vedení tuzemského policejního prezidia k debatě o vzniku nového postu v této zemi.

Jednalo by se o křeslo policejního přidělence, kterého již má Česká republika například v Polsku, na Slovensku nebo v Rusku.

Doposud situaci na Ukrajině řešil velvyslanec policie z Moskvy. Poté, co se ale vztahy mezi těmito zeměmi začaly vyhrocovat, rozhodlo se vedení prezidia tento stav řešit.  

"Zvažujeme zřízení styčného důstojníka pro Ukrajinu, protože do současné doby jsme se snažili tuto zemi zabezpečit našim styčným důstojníkem v Rusku. Kvůli politickému klimatu, které v současné době je, není možné, aby jedna osoba zvládala dvě země, které jsou v tuto chvíli v jakési kolizi," řekl Aktuálně.cz náměstek policejního prezidenta Tomáš Tuhý, který je pověřen řízením policie.

Ministerstvo posiluje svůj úřad

Zda bude mít Česko svého policejního zástupce na Ukrajině, je nyní na dohodě prezidia s ministerstvem zahraničí. A to nechce v současné době průběh jednání příliš komentovat.

"Obecně mohu říci, že posilujeme náš zahraniční úřad v Kyjevě kvůli vyhrocené situaci v zemi," uvedla mluvčí ministerstva Johana Grohová.

Tuzemská policie však kromě zřízení tohoto postu podle Tuhého zvažuje možnost, že na Ukrajinu vyšle další své zástupce. Mělo by se jednat o policisty, kteří by tam pomáhali. 

autor: Radek Nohl | 9. 3. 2014 18:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama