reklama
 
 

Rathův trik: Obhajovat mě bude váš strýček, pane soudce

Aktualizováno 18. 5. 2015 12:03
reklama
Rath vzal plnou moc svým advokátům a předal obhajobu novému advokátovi Michalu Pacovskému. Ten to ale odmítá a tvrdí, že jej Rath podvedl. Exhejtman je tak bez advokáta a líčení se odkládá na zítřek.

Rathův trik: Obhajovat mě bude váš strýček, pane soudce

reklama
9:11

Jednání skončilo, Rath mluví s novináři na chodbě. Odmítá nařčení, že je to jeho další obstrukce. "Je to problém rodiny Pacovských, ne můj," řekl.

9:10
Petr Jirát

"Je to obstrukce," reagoval státní zástupce Petr Jirát. Nový obhájce má samozřejmě právo na prostudování spisu, a verdikt se tak výrazně oddálí. "Po tu dobu se samozřejmě hlavní líčení nemůže konat," uvedl Jirát. "Je to maření, ale podle zákona na to má bohužel právo," dodal.

9:08

"V době, kdy vrcholí závěrečné řeči, hrajete na mě takovou habaďůru," řekl Rath. Soudce ho upozornil, že mu může dát pořádkovou pokutu, a oznámil, že je tedy bez advokáta a musí si nového sehnat do zítra. Pokud ne, tak mu jej určí sám. A odročil jednání do zítra.

9:04
Robert Pacovský

Soudce přečetl dopis advokáta Pacovského, který se cítí Rathem podveden, a oznámil, že ho nezastupuje. "V označeném řízení klienta nemohu a nechci zastupovat, pro případ, že by byla moje plná moc předložena, předávám vám její vypovězení," přečetl soudce dopis advokáta Pacovského. Až na schůzce s Rathovými advokáty se prý dozvěděl, že nejde o nový případ, ale o již končící korupční kauzu.

8.55
David Rath

Jednání se zřejmě zkomplikuje. "V  pátek jsem dostal nabídku na změnu obhajoby, tu mi učinil pan doktor Pacovský, váš strýc," uvedl Rath s tím, že ji přijal, a proto vypověděl plnou moc těm původním. Pacovský ale nakonec svoji nabídku odvolal, a tak Rath zůstal bez advokáta.

08:51
Robert Pacovský

Soudce Robert Pacovský s pětiminutovým zpožděním zahajuje dnešní soudní líčení. Těsně předtím přišla i druhá obžalovaná, Lucia Novanská.

8:42
David Rath

"Cítím se lépe, ale stále mě pobolívá hlava," řekl při svém příchodu k soudu David Rath, který má na sobě opět černé brýle. Koneckonců jako na všech líčeních, která proběhla po jeho pádu z kola.

08:31
David Rath

David Rath od začátku vinu odmítá a případ označuje jako politický monstrproces. Obžaloba bývalého hejtmana Středočeského kraje se týká stavebních a zdravotnických zakázek, které podle vyšetřovatelů provázela korupce. To ale Rath popírá, tendry byly podle něj pod vícenásobnou kontrolou úřadů a nemohl je prý ovlivnit.

David Rath David Rath | Foto: ČTK
8:19

Program dnešního líčení je následující. Nejprve pronesou závěrečné řeči obhájci Ratha a Novanské, pak se ujmou slova obžalovaní. Soud poté jednání pravděpodobně odročí na další termín, kdy vyhlásí rozsudek.

8:09
Petr Jirát

Státní zástupce Petr Jirát navrhl minulou středu ve své závěrečné řeči pro Davida Ratha trest nejméně devět let vězení a propadnutí všeho majetku. Pro Lucii Novanskou chce žalobce trest v rozsahu pěti až šesti let. Co se dělo ve středu u soudu, si můžete připomenout ZDE.

Petr Jirát Petr jirát | Foto: Marek Pokorný
8:00
 

Vítáme vás u dnešního online přenosu, ve kterém vám nabídneme závěrečné řeči v případu Davida Ratha a Lucie Novanské

autor: Marek Pokorný | 18. 5. 2015 8:00

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama