Při nácviku noční střelby se v Libavé zranili dva vojáci, oba jsou v péči lékařů

Domácí Domácí
Aktualizováno 19. 5. 2016 11:17
Dva vojáci byli zraněni při cvičení noční střelby ve Vojenském prostoru Libavá. Ve středu před 22. hodinou utrpěli desátníci zranění při nácviku střeleb z bojových vozidel pěchoty BVP-2. Dvojice příslušníků 71. mechanizovaného praporu v Hranicích byla převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci. Jeden voják byl zraněn lehce a ve čtvrtek dopoledne jej lékaři propustí, druhý desátník byl zraněn těžce a je stále v péči lékařů. "Událost vyšetřuje Vojenská policie, nemůžeme tedy zatím sdělit žádné bližší informace," dodala Jolana Fedorková z Generálního štábu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Libavá - Při nácviku střeleb z bojových vozidel pěchoty ve vojenském prostoru Libavá se ve středu večer zranili dva vojáci, jeden z nich těžce. Oba skončili ve Fakultní nemocnici Olomouc. "Událost vyšetřuje Vojenská policie, nemůžeme tedy zatím sdělit žádné bližší informace," uvedla Jolana Fedorková z Generálního štábu. Oba zranění jsou desátníci ze 71. mechanizovaného praporu Hranice.

Odebírejte zprávy Aktuálně.cz přes aplikaci WhatsApp

WhatsApp

Nepoužíváte WhatsApp? Zjistěte více >>

Mluvčí zdravotnické záchranné služby Pavel Vysloužil řekl, že záchranáři těžce zraněného devětadvacetiletého vojáka ve středu večer vytáhli z útrob bojového vozidla pěchoty. "Jeho čtyřiadvacetiletý kolega měl poraněnou ruku a záda," uvedl. Oba zraněné muže pak sanitky převezly do Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL).

Mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant řekl, že jeden ze zraněných vojáků utrpěl mnohočetná těžká poranění a jeho zdravotní stav je velmi vážný. "Naši specialisté jej akutně operovali. Poranění zasáhla oblast břicha a vnitřních orgánů, hrudníku i končetin. V tuto chvíli je v umělém spánku, dýchá s pomocí přístroje a prognóza jeho zdravotního stavu je velmi nejistá," uvedl Havrlant.

Druhý voják má středně těžké poranění v oblasti lopatky a podle Havrlanta je ve stabilizovaném stavu. "Je při vědomí a během několika dnů by mohl být propuštěný do domácí péče," podotkl Havrlant.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy