Při nácviku noční střelby se v Libavé zranili dva vojáci, oba jsou v péči lékařů

Domácí Domácí
Aktualizováno 19. 5. 2016 11:17
Dva vojáci byli zraněni při cvičení noční střelby ve Vojenském prostoru Libavá. Ve středu před 22. hodinou utrpěli desátníci zranění při nácviku střeleb z bojových vozidel pěchoty BVP-2. Dvojice příslušníků 71. mechanizovaného praporu v Hranicích byla převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci. Jeden voják byl zraněn lehce a ve čtvrtek dopoledne jej lékaři propustí, druhý desátník byl zraněn těžce a je stále v péči lékařů. "Událost vyšetřuje Vojenská policie, nemůžeme tedy zatím sdělit žádné bližší informace," dodala Jolana Fedorková z Generálního štábu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Libavá - Při nácviku střeleb z bojových vozidel pěchoty ve vojenském prostoru Libavá se ve středu večer zranili dva vojáci, jeden z nich těžce. Oba skončili ve Fakultní nemocnici Olomouc. "Událost vyšetřuje Vojenská policie, nemůžeme tedy zatím sdělit žádné bližší informace," uvedla Jolana Fedorková z Generálního štábu. Oba zranění jsou desátníci ze 71. mechanizovaného praporu Hranice.

Odebírejte zprávy Aktuálně.cz přes aplikaci WhatsApp

WhatsApp

Nepoužíváte WhatsApp? Zjistěte více >>

Mluvčí zdravotnické záchranné služby Pavel Vysloužil řekl, že záchranáři těžce zraněného devětadvacetiletého vojáka ve středu večer vytáhli z útrob bojového vozidla pěchoty. "Jeho čtyřiadvacetiletý kolega měl poraněnou ruku a záda," uvedl. Oba zraněné muže pak sanitky převezly do Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL).

Mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant řekl, že jeden ze zraněných vojáků utrpěl mnohočetná těžká poranění a jeho zdravotní stav je velmi vážný. "Naši specialisté jej akutně operovali. Poranění zasáhla oblast břicha a vnitřních orgánů, hrudníku i končetin. V tuto chvíli je v umělém spánku, dýchá s pomocí přístroje a prognóza jeho zdravotního stavu je velmi nejistá," uvedl Havrlant.

Druhý voják má středně těžké poranění v oblasti lopatky a podle Havrlanta je ve stabilizovaném stavu. "Je při vědomí a během několika dnů by mohl být propuštěný do domácí péče," podotkl Havrlant.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy