Při nácviku noční střelby se v Libavé zranili dva vojáci, oba jsou v péči lékařů

Domácí Domácí
Aktualizováno 19. 5. 2016 11:17
Dva vojáci byli zraněni při cvičení noční střelby ve Vojenském prostoru Libavá. Ve středu před 22. hodinou utrpěli desátníci zranění při nácviku střeleb z bojových vozidel pěchoty BVP-2. Dvojice příslušníků 71. mechanizovaného praporu v Hranicích byla převezena do Fakultní nemocnice v Olomouci. Jeden voják byl zraněn lehce a ve čtvrtek dopoledne jej lékaři propustí, druhý desátník byl zraněn těžce a je stále v péči lékařů. "Událost vyšetřuje Vojenská policie, nemůžeme tedy zatím sdělit žádné bližší informace," dodala Jolana Fedorková z Generálního štábu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Libavá - Při nácviku střeleb z bojových vozidel pěchoty ve vojenském prostoru Libavá se ve středu večer zranili dva vojáci, jeden z nich těžce. Oba skončili ve Fakultní nemocnici Olomouc. "Událost vyšetřuje Vojenská policie, nemůžeme tedy zatím sdělit žádné bližší informace," uvedla Jolana Fedorková z Generálního štábu. Oba zranění jsou desátníci ze 71. mechanizovaného praporu Hranice.

Odebírejte zprávy Aktuálně.cz přes aplikaci WhatsApp

WhatsApp

Nepoužíváte WhatsApp? Zjistěte více >>

Mluvčí zdravotnické záchranné služby Pavel Vysloužil řekl, že záchranáři těžce zraněného devětadvacetiletého vojáka ve středu večer vytáhli z útrob bojového vozidla pěchoty. "Jeho čtyřiadvacetiletý kolega měl poraněnou ruku a záda," uvedl. Oba zraněné muže pak sanitky převezly do Fakultní nemocnice Olomouc (FNOL).

Mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant řekl, že jeden ze zraněných vojáků utrpěl mnohočetná těžká poranění a jeho zdravotní stav je velmi vážný. "Naši specialisté jej akutně operovali. Poranění zasáhla oblast břicha a vnitřních orgánů, hrudníku i končetin. V tuto chvíli je v umělém spánku, dýchá s pomocí přístroje a prognóza jeho zdravotního stavu je velmi nejistá," uvedl Havrlant.

Druhý voják má středně těžké poranění v oblasti lopatky a podle Havrlanta je ve stabilizovaném stavu. "Je při vědomí a během několika dnů by mohl být propuštěný do domácí péče," podotkl Havrlant.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy