Randák nemá dost podpisů, zkouší štěstí u senátorů

Tereza Krobová Tereza Krobová
18. 10. 2012 9:57
Bývalý ředitel civilní rozvědky požádal o podporu kandidatury některé senátory
Foto: Michal Žák

Praha - Prezidentský kandidát Karel Randák zřejmě nestihne nasbírat dostatek podpisů pro svou prezidentskou kampaň.

"Zatím se nedá říct, kolik mám podpisů, přesná čísla budu vědět na konci měsíce. Odhaduji však, že je to v řádech tisíců," řekl Randák v úterý deníku Aktuálně.cz.

Bývalý ředitel civilní rozvědky však svůj boj o post prezidenta nevzdává, a začal už proto oslovovat senátory. V takovém případě mu stačí sehnat podporu deseti.

Konkrétní jména však zatím prozradit nechtěl. "Nerad bych to zakřiknul, proto jen potvrdím, že už teď jednáme s každým člověkem zvlášť. Mohu však říct, že tu určitě nějaká podpora bude," dodal.

Seznam senátorů, kteří se rozhodli jeho kandidaturu na prezidenta podpořit, by měl podle něj být znám ve stejnou dobu jako přesný počet získaných podpisů, tedy za 14 dní.

Hlavní cíl: boj proti korupci

Generál ve výslužbě a člen Janečkova Nadačního fondu proti korupci se pro kandidaturu rozhodl až na začátku září.

Oblíbenec mnoha politiků a lobbistů by chtěl jako prezident především bojovat proti korupci.

"Chybí mi systematické změny, které tu zkrátka nejsou, a není perspektiva, že by se to změnilo. A z pozice normálního občana mám málo nástrojů, jak to měnit k lepšímu. Neříkám, že z pozice prezidenta se to dá změnit razantně a okamžitě, ale možnosti jsou to mnohem větší, včetně toho, že vám někdo bude naslouchat," řekl v září deníku Insider.

Taková situace by se mnoha politikům jistě nelíbila, upozornil Insider. Randák je totiž dlouhodobě neoblíben u členů ODS, právě za vlády Mirka Topolánka byl totiž vyhozen z pozice šéfa Úřadu pro zahraniční styky a informace.

Mezi členy sociální demokracie má pak jediného spojence, bývalého kolegu Františka Bublana.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy