reklama
 
 

Střelba v restauraci v Brodě: Muž zabil osm lidí a pak sebe

Aktualizováno 24. 2. 2015 17:15
Ilustrační foto.
Střílel asi šedesátiletý muž, podle starosty nebyl psychicky v pořádku. Na místě spáchal sebevraždu.

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) - Policie zasahovala kvůli střelbě v restauraci Družba v Uherském Brodě na Slovácku.

Zemřelo 8 lidí, z toho sedm mužů a jedna žena. Mrtvý je i střelec, podle starosty Patrika Kunčara se zastřelil sám.

Kromě mrtvých je také několik zraněných, jedna žena byla s vážnými poraněními odvezena do nemocnice.

Střelec do restaurace přišel krátce po 13. hodině, asi o hodinu později do budouvy vnikla speciální zásahová jednotka policie a ozvaly se ohlušující detonace. Několik minut poté vešlo dovnitř asi 20 záchranářů.

Žena je vážně zraněná

"Celá oblast je uzavřená kvůli střelbě. Nic dalšího zatím nevím," řekl deníku Aktuálně.cz krajský policejní mluvčí Benedikt Stránský.

"Z místa jsme zatím převáželi jednu postřelenou ženu na ARO do nemocnice v Uherském Hradišti. Byla ve vážném stavu, ale při vědomí. Na místě nyní zasahují policisté. Připraveni jsme i na pomoc případným dalším zraněným," řekl před čtrnáctou hodinou mluvčí krajských záchranářů Petr Olšan. Záchranná služba měla na místě sedm posádek a také vrtulník.

"Dovezli k nám jednu ženu, má těžká zranění hrudníku. Nyní je na sále," řekla mluvčí uherskohradišťské nemocnice Dana Lipovská. Další zraněné zatím podle ní záchranáři nedovezli.

Uvnitř mohou být rukojmí

"Prvotní informace od velitele zásahu byla, že střelec vpadl do restaurace a začal bezhlavě střílet po hostech," řekl České televizi starosta Uherského Brodu Patrik Kunčara. Muž podle něj vypálil asi 25 ran.

Podle starosty mohlo být vevnitř kolem 20 lidí.

Lidé nesmí vycházet

Policie zakázala lidem v okolí vycházet. "Velitel zásahu prosí všechny obyvatele, aby se v místě nezdržovali a svým přihlížením neztěžovali práci zasahujícím policistům," dodal Kunčara.

Městská policie odklání dopravu, České dráhy kvůli situaci asi na hodinu uzavřely provoz mezi stanicemi Uherský Brod - Újezdec u Luhačovic. "Povolali jsme do služby šest strážníků jako posily," řekl místostarosta Uherského Brodu Jan Hrdý (ODS).

autoři: ČTK, Domácí | 24. 2. 2015 14:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama