Přehledně: Nejtragičtější útoky střelců v Česku

Jiří Kropáček ČTK Jiří Kropáček, ČTK
24. 2. 2015 17:10
Podívejte se na výběr případů, kdy bylo v České republice v posledních letech zastřeleno více lidí.

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) - Útok střelce v restauraci Družba v Uherském Brodě za sebou zanechal osm mrtvých a několik zraněných.

Zemřel také šedesátiletý útočník, podle starosty města Patrika Kunčara se zastřelil sám. Pravděpodobně nebyl psychicky v pořádku, během útoku volal do televize Prima a tvrdil, že mu všichni ubližují a že si to vyřídí po svém.

Jeho případ ovšem není v Česku ojedinělý. Projděte si nejtragičtější útoky střelců za poslední dobu.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy