Policie navrhla obžalovat Janouška z pokusu o vraždu

Radek Nohl Radek Nohl
2. 4. 2013 14:15
Návrh od hradecké policie dostalo dnes Městské státní zastupitelství v Praze
Roman Janoušek.
Roman Janoušek. | Foto: ČTK

Praha - Policie navrhla obžalovat vlivného podnikatele Romana Janouška z pokusu o vraždu.

Deníku Aktuálně.cz to potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

"Státní zástupkyně návrh nyní prostuduje a do poloviny května se rozhodne o dalším postupu," uvedla Zenklová.

Návrh na obžalobu souvisí s loňskou dopravní nehodou, při které opilý Janoušek srazil vietnamskou ženu.

Původně byl stíhán pro úmyslné ublížení na zdraví, ale policisté případ na základě svědeckých výpovědí a znaleckých posudků překvalifikovali. Nyní je obviněn kvůli pokusu o vraždu a hrozí mu 10 až 18 let vězení.

Janoušek se podrobil dvěma operacím

Janoušek se před několika dny podrobil dvěma operacím hlavy. Lékaři z Ústřední vojenské nemocnice mu nejdříve odstranili krevní sraženinu v hlavě.

"Operovat ho museli podruhé a znovu mu otevřeli lebku, z místa mu tekla krev. Má na hlavě 52 stehů," popsal Aktuálně.cz na konci února Janouškův advokát Vít Široký.

Operacemi se o zhruba měsíc oddálila doba, kdy mohli vyšetřovatelé kauzu uzavřít. To bylo možné až teprve minulý týden, kdy si Janouškův obhájce spis prostudoval.

Advokát Široký dnes zopoval, že po nastudování spisu navrhl doplnit dokazování o opětovné výslechy svědků a poškozené. Policie ale jeho návrh podle ČTK odmítla, obrátil se proto na státní zastupitelství.

Široký nesouhlasí ani se současnou kvalifikací. "Tvrdí-li policie, že jde o pokus o vraždu, tak já to potřebuji nechat zrevidovat," podotkl právník.

Rekonstrukce loňské dopravní nehody, podívejte se na fotky:

Vyšetřování trvalo více než rok

Nehodu vyšetřují hradečtí policisté více než jeden rok. Došlo k ní poté, co Janoušek nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozu, který jel před ním.

Když s ním chtěla řidička nehodu řešit, srazil ji autem a z místa ujel. Policisté ale Janouška dostihli a při dechové zkoušce mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu.

Znalecké posudky na konci loňského roku konstatovaly, že obviněný podnikatel mohl ženu vidět a zároveň byl v době dopravní nehody příčetný.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory na kauzy Romana Janouška pište zde.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Děčín bude mít nové vedení, Hroudu nahradí Anděl z ANO

Nová koalice na magistrátu v Děčíně ve čtvrtek podepsala koaliční smlouvu. ANO, Piráti, ODS, Změna pro Děčín a Volba pro Děčín budou mít v zastupitelstvu 15 hlasů z 27. Dosud řídí město v červnu odvolaný primátor Jaroslav Hrouda (ANO). V nové koalici ho nahradí jeho náměstek Jiří Anděl (ANO).

Na čtvrtek bylo naplánované zasedání zastupitelstva. Spekulovalo se o návrhu nového vedení, Hrouda však ve středu odpoledne zasedání zrušil. Zdůvodnil to zhoršenou epidemickou situací. Zastupitelé se ve čtvrtek ale sešli a před společenským domem Střelnice, kde se běžně zasedání konají, podepsali koaliční smlouvu a žádost o svolání mimořádného zastupitelstva. Konat by se podle Anděla mělo do tří týdnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy