Pacient napadl v plzeňské nemocnici zdravotní sestru a vyskočil z okna, poté zemřel

ČTK ČTK
12. 5. 2020 12:12
Policie se zabývá incidentem, který se v sobotu odehrál v plzeňské Mulačově nemocnici. Jeden z pacientů tam časně ráno napadl při pokusu o útěk z nemocnice zdravotní sestru a poté vyskočil z okna. Přivolaní záchranáři ho odvezli do fakultní nemocnice, kde v pondělí zemřel. Přesné příčiny úmrtí určí nařízená pitva.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Událost se podle Jaroslava Mariana z PR nemocnice stala na interním oddělení. Sedmačtyřicetiletý Litevec tam při pokusu o útěk napadl zdravotní sestru a pak ještě zřízence nemocnice, rozbil okno a vyskočil ven.

Ve vnitrobloku nemocnice ho zadržela policejní hlídka a předala záchranářům, doplnila policejní mluvčí Veronika Hokrová. Záchranná služba muže následně převezla na urgentní příjem fakultní nemocnice.

"Případem se zabýváme a prověřujeme veškeré okolnosti," řekla Hokrová. Další podrobnosti zatím neuvedla. Napadená sestra z nemocnice byla ošetřena a je v domácím léčení, dodal Marian.

Na případ jako první upozornil Plzeňský deník, podle jeho informací byl pacient alkoholik.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzské jaderné elektrárny mohou zůstat v provozu o deset let déle, pokud provedou nezbytnou údržbu

Více než polovina nejstarších jaderných reaktorů provozovaných francouzskou elektrárenskou společností EDF bude moci zůstat v provozu o deset let déle, než se předpokládalo, pokud na nich firma provede nezbytnou údržbu. Ve čtvrtek o tom rozhodl francouzský úřad pro jadernou bezpečnost (ASN), který tím prodloužil životnost 32 reaktorů o výkonu 900 megawattů ze 40 na 50 let, uvedla agentura Reuters. Dlouho očekávané rozhodnutí přichází v době, kdy se řada z 58 reaktorů provozovaných EDF a postavených v 70. a 80. letech pomalu blíží konci své životnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy