reklama
 
 

Šikanovala mě nizozemská policie, stěžuje si český řidič

30. 6. 2014 13:43
Policie prý po řidiči královéhradecké firmy chtěla vysokou pokutu a vyhrožovala mu. Muž zaplatil a společnosti teď hrozí krach. Případem se bude zabývat Evropská komise.

Hradec Králové - Nizozemská policie udělila obří pokutu řidiči českého kamionu. Šofér malé hradecké dopravní společnosti DC Falcon musel zaplatit 4400 eur (v přepočtu více než 120 tisíc českých korun), údajně za velkou odchylku v nastavení tachografu.

Řidič však tvrdí, že měl vše v pořádku. "Na místě zadržení nebylo provedené žádné měření pomocí předepsaných kalibrovacích měřidel a ani o tom nebyl vyhotoven žádný zápis," popisuje okolnosti ředitel královéhradecké společnosti Jan Moravčík.

Jeho podřízený prý policistům předložil veškerá požadovaná povolení a dokumenty. Postup policie Moravčík označil za šikanu. Hlídka údajně řidiči vyhrožovala zatčením a uvězněním, pokud nezaplatí.

Česko chce proto incident řešit mezinárodní cestou. Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, který stejně jako firma DC Falcon pochází z královéhradeckého regionu, prý podá podnět Evropské komisi a bude si oficiálně stěžovat i u nizozemské vlády.

„Výše pokuty způsobila společnosti existenční problémy a museli dokonce přerušit podnikání. Řidič, potažmo celá firma, se stal obětí šikany a diskriminace ze strany nizozemských úřadů,“ okomentoval případ Tomáš Zdechovský.

Podnikatel Jan Moravčík uvedl, že naměřená odchylka od technografu činila 2,6 %. Evropská komise přitom povoluje až čtyřprocentní odchylku. Jeho společnost proto bude požadovat i vrácení peněz.

autor: Sabine Kejlová | 30. 6. 2014 13:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama