Na průběh novoročních oslav bude v Praze dohlížet dvojnásobek strážníků

ČTK ČTK
28. 12. 2020 18:49
V pražských ulicích bude na silvestra dvojnásobek strážníků než v minulých letech. Zaměří se hlavně na dodržování nařízených zákazů. Sloužit bude také přes 200 hasičů. Doufají, že letošní oslavy příchodu nového roku budou "klidnější".
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

"Konkrétně na silvestra bude v ulicích Prahy na kontrolu mimořádných a krizových opatření dohlížet 300 strážníků. Další strážníci pak budou plnit jiné úkoly, zejména ty spojené se zajištěním tísňové linky 156," uvedla mluvčí pražské policie Irena Seifertová.

Strážníci se podle ní zaměří hlavně na kontrolu dodržování zákazu vycházení po 21:00, pití alkoholu na veřejnosti, na dodržování omezeného provozu restauračních zařízení a dodržování zákazu odpalování petard na stanovených místech v Praze, jak stanovuje nová městská vyhláška. Platí od letošního 1. prosince a zákaz odpalovat petardy se vztahuje mimo jiné na centrum města, na okolí domovů pro seniory, přírodní parky, okolí vodních toků a okolí zoologické zahrady v Troji, útulků pro zvířata a veterinárních pohotovostí.

Porušení mimořádných opatření a porušení vyhlášky mohou strážníci řešit domluvou, pokutou nebo oznámením správnímu orgánu. "Nejvýše uložená pokuta na místě může být až 10 000 korun," dodala mluvčí městské policie.

Zatímco před rokem vyjížděli hasiči asi k 50 případům, které souvisely s neodborným odpalováním pyrotechniky při novoročních oslavách, letos by podle mluvčího hasičů Martina Kavky mohlo být těchto výjezdů méně. Hasiči však varují před odpalováním petard z balkonů, které by kvůli zákazu vycházení mohli lidé volit. Podle mluvčího hrozí v tomto případě zvláště požár střech domů.

Provoz městské hromadné dopravy v Praze o silvestrovské noci tentokrát posílen nebude. Provoz všech linek Pražské integrované dopravy (PID) bude 31. prosince podle jízdních řádů pro pracovní den. Na Nový rok se bude jezdit podle nedělních jízdních řádů, jak je uvedeno na webu Dopravního podniku hlavního města.

Kvůli pandemii Praha už v létě zrušila oslavy příchodu nového roku. Letos tak magistrát nebude pořádat novoroční ohňostroj ani takzvaný videomapping. Zrušen je i ohňostroj, který za podpory městské části Praha 2 plánoval nad parkem Folimanka spolek Ohňostroj pro Prahu. Už dříve to avizoval předseda spolku Jan Šaršoun.

 

Právě se děje

Další zprávy