reklama
 
 

Mladý řidič naboural a zabil spolujezdce. Od nehody utekl, přihlásil se po pěti hodinách

22. 1. 2017 13:49
Těsně před půlnocí na neděli naboural do sloupů veřejného osvětlení v pražské Radlické ulici vůz se čtyřmi mladými lidmi. Jeden z nich i přes zásah lékařů podlehl zranění, dva převezli záchranáři do nemocnice. Řidič vozu z místa nehody utekl, policii se pak přihlásil až v časných ranních hodinách.

Praha - Smrtelným zraněním dvaadvacetiletého muže skončila havárie osobního automobilu, který v sobotu před půlnocí narazil do sloupů veřejného osvětlení v pražské Radlické ulici.

Ve voze cestovali čtyři mladí lidé, jeden z nich i přes snahu záchranářů zemřel, další dva skončili se zraněním v nemocnici. Řidič z místa nehody utekl. "Policistům se mladík přihlásil zhruba po pěti hodinách," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Těžce zraněného spolujezdce se nejdříve podle pokynů dispečerky záchranné služby pokoušeli oživit svědci. Později v resuscitaci pokračovali záchranáři, po půlhodinové snaze ale musel lékař konstatovat smrt. Devatenáctiletou dívku a o tři roky staršího muže, kteří také cestovali v autě, odvezli zdravotníci na traumatologii motolské nemocnice.

"Okolnosti případu nyní řeší policisté z oddělení dopravních nehod," dodal Hulan. Prověřují mimo jiné, jakou rychlostí auto před havárií jelo.

V Praze loni při dopravních nehodách zemřelo 21 lidí, což bylo o čtyři méně než v roce 2015. Nejčastěji přitom umírali chodci, kterých přišlo o život 12.

Zatímco počet nehod byl v hlavním městě minulý rok nejvyšší ze všech českých regionů, počet lidí, kteří zemřeli, byl kromě Libereckého a Karlovarského kraje nejnižší. Policie to vysvětluje tím, že je metropoli je hodně silnic a křižovatek, a řidiči tak nemají tolik příležitostí jezdit rychle.

autor: ČTK | 22. 1. 2017 13:49

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama