"Jsme nadšenci, učení se stalo naší vášní." Seznamte se s hvězdami výuky na dálku

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
Aktualizováno 26. 11. 2020 18:00
On-line vyučování zvládli s přehledem a zároveň nezapomněli na křehkou dětskou duši. Snažili se své žáky podporovat a zdůrazňovat jim: "Společně to zvládneme!" Projděte si 12 inspirativních příběhů, které přinesla anketa Aktuálně.cz Hvězdy výuky na dálku. O finalistech rozhodovala odborná porota, čtveřici vítězů určilo hlasování veřejnosti. Vyhlášení proběhlo na konferenci o vzdělávání PREF 2020.
Foto: Economia

Vítěz kategorie Pomoc a podpora: Jakub Denemark

Jakub Denemark je žák třídy 5.C ze Základní školy Gutova v Praze 10. Když se na jaře zavřely školy, tehdy coby teprve desetiletý čtvrťák přišel s návrhy, přes jaké platformy je možno realizovat on-line výuku, zaregistroval se a přes svou zkušební verzi po část období umožňoval nejen své třídě, ale i dalším žákům, které jeho třídní učila, on-line výuku realizovat. Denně pak paní učitelce asistoval - řešil problémy spolužáků i své třídní s připojením, promítal celé třídě materiály, s kterými během výuky pracovali.

"Mám za to, že jeho úsilí stojí za ocenění zejména vzhledem k jeho věku a proto, aby si i nejmladší generace uvědomila, že každý z nás bez ohledu na věk může svými znalostmi a dovednostmi přispět ke zkvalitnění vzdělávání, ale i jakékoliv jiné oblasti života. A že dobrovolná aktivita každého jedince má smysl a společnost si ji cení," napsal k nominaci navrhovatel.

"Informační technologie mě zajímají od té doby, co jsem se naučil chodit a mluvit. Svůj první mobil jsem stihl dostat a zničit ještě ve školce. Od té doby jsem se ale značně posunul a čas u mobilu a počítače netrávím ani tak hraním či na sociálních sítích, jako spíše zkoumáním nejrůznějších funkcí a aplikací," vypráví Kuba. Postupně začal pomáhat babičce, mamince, mladšímu bratrovi a s příchodem covidu-19 i celé třídě. "Umím zapojit hardware, najít vhodný software, a než si ostatní stihnou přečíst návod, mám většinou hotovo," podotýká.

 

Právě se děje

Další zprávy