Dálnice, na které nemáme.

Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
12. 8. 2010 14:00

Praha - Posedlost dálnicemi nás stojí desítky miliard ročně. Po privatizaci se staly největší dojnou krávou veřejných financí.

Milují je stavbaři, politici, řidiči.

Hrozivý státní dluh a vláda hlásící se k odpovědné politice nás zavedli na dálniční křižovatku. Nechat zarůst lebedou, nebo dál stavět symboly naší prosperity a nechat zaplatit naše děti?

Jak taková křižovatka vypadá, se můžete podívat tady.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Zastupitelé západoněmecké obce z vedení sesadili člena neonacistické strany

Západoněmeckou obec Waldsiedlung již nevede člen krajně pravicové Národnědemokratické strany Německa (NPD) Stefan Jagsch, v úterý ho zastupitelé odvolali a ve funkci ho vystřídala zástupkyně křesťanských demokratů (CDU). Informovala o tom agentura DPA.

Jagsch byl do funkce zvolen v září, a to i s pomocí hlasů CDU, sociálních demokratů (SPD) a liberálů (FDP), což vyvolalo na celoněmecké úrovni tvrdou kritiku. NDP je totiž označována za neonacistickou a zavedené strany s ní spolupracovat odmítají.

Ačkoli CDU, FDP a SPD oficiálně s NPD nespolupracují, zastupitelé těchto tří stran v hesenského Waldsiedlungu, kde žije asi 2600 lidí a který je součástí obce Altenstadt, to nerespektovali. Následnou kritiku odmítali s tím, že nikdo jiný o tuto funkci, která byla volná od června, zájem neměl a že stranická příslušnost nehrála žádnou roli.

Další zprávy