reklama
 
 

Co Babiš nabídne Zemanovi za konec Staňka? Může jít o šéfa BIS i dostavbu Dukovan

Ambasáda v Jeruzalémě Foto: Reuters

Ambasáda v Jeruzalémě

Prezident Zeman je velkým zastáncem přestěhování českého velvyslanectví v Izraeli, na málokterém tématu mu záleží více. "Poselství mého srdce je přesun ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma," prohlásil před časem. Vláda je však v této otázce zdrženlivá. Premiér Babiš před časem uvedl, že přesun úřadu není na pořadu dne i vzhledem k zamrzlému mírovému dialogu Izraele s Palestinci.

Zeman již loni spolu s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem otevřel v Jeruzalémě České centrum. Tehdy prezident prohlásil, že doufá, že jeho příští návštěva této země bude při příležitosti otevření české ambasády právě v Jeruzalémě. Palestinský ministr zahraničí Rijád Málikí však tento týden po setkání s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem prohlásil, že ho český protějšek ujistil, že otevření českého domu byla "jakási střední cesta" a další kroky česká vláda nechystá. 

"Mohu skálopevně ujistit ministra skoro-vdemisi Petříčka, že může ujišťovat, jak chce, ale nezmění nic. Pan prezident v žádném případě nepoleví v úsilí přesunout českou ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma," reagoval na to Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. 

autoři: Radek Dragoun, Kateřina Frouzová | 11. 7. 2019 5:30

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama