Zraněný mladík měl pistoli, dokládá video z Fergusonu

Zahraničí Zahraničí
12. 8. 2015 10:44
Osmnáctiletý Tyrone Harris byl během nedělní přestřelky se strážníky vážně zraněn a jeho stav je kritický.
Zveřejněný záznam z bezpečnostní kamery. | Video: Youtube.com

St. Louis - Missourijská policie zveřejnila krátké video z bezpečnostní kamery, které ukazuje, že Tyrone Harris - černošský mladík postřelený během nedělních nepokojů ve Fergusonu -  u sebe měl v době incidentu zbraň.

Osmnáctiletý Harris byl během nedělní přestřelky se strážníky vážně zraněn a jeho stav je kritický.

"Video zobrazuje Harrise, jak vytahuje pistoli zpoza opasku - během střelby při protestech v ulici West Florissant," uvedla policie okresu St. Louis.

Tvrdí, že v ulici došlo k přestřelce mezi dvěma znepřátelenými skupinami. Harris měl následně vystřelit na dva policisty v civilu, kteří palbu opětovali, uvedl server BBC.

Otec zraněného mladíka přitom tvrdil, že jeho syn u sebe žádnou zbraň neměl. "Běžel o život, protože na něj někdo střílel," uvedl v jednom z rozhovorů ještě předtím, než bylo video zveřejněno.

Státní žalobce proti zraněnému Harrisovi vznesl hned deset obvinění, včetně napadení policisty.

Agentura Reuters připomněla, že postřelený mladík byl na svobodě jen díky kauci, zatímco čekal na soud. Kvůli obvinění z krádeže motorky a střelné zbraně a také pro kladení odporu při zatýkání.

Nepokoje na předměstí Fergusonu vypukly během akcí, které měly připomenout rok starý incident, při němž bělošský policista zastřelil černošského mladíka Michaela Browna a podnítil tak rozsáhlé demonstrace. Od pondělí ve Fergusonu platí výjimečný stav.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy