Zraněný mladík měl pistoli, dokládá video z Fergusonu

Osmnáctiletý Tyrone Harris byl během nedělní přestřelky se strážníky vážně zraněn a jeho stav je kritický.
Zveřejněný záznam z bezpečnostní kamery. | Video: Youtube.com

St. Louis - Missourijská policie zveřejnila krátké video z bezpečnostní kamery, které ukazuje, že Tyrone Harris - černošský mladík postřelený během nedělních nepokojů ve Fergusonu -  u sebe měl v době incidentu zbraň.

Osmnáctiletý Harris byl během nedělní přestřelky se strážníky vážně zraněn a jeho stav je kritický.

"Video zobrazuje Harrise, jak vytahuje pistoli zpoza opasku - během střelby při protestech v ulici West Florissant," uvedla policie okresu St. Louis.

Tvrdí, že v ulici došlo k přestřelce mezi dvěma znepřátelenými skupinami. Harris měl následně vystřelit na dva policisty v civilu, kteří palbu opětovali, uvedl server BBC.

Otec zraněného mladíka přitom tvrdil, že jeho syn u sebe žádnou zbraň neměl. "Běžel o život, protože na něj někdo střílel," uvedl v jednom z rozhovorů ještě předtím, než bylo video zveřejněno.

Státní žalobce proti zraněnému Harrisovi vznesl hned deset obvinění, včetně napadení policisty.

Agentura Reuters připomněla, že postřelený mladík byl na svobodě jen díky kauci, zatímco čekal na soud. Kvůli obvinění z krádeže motorky a střelné zbraně a také pro kladení odporu při zatýkání.

Nepokoje na předměstí Fergusonu vypukly během akcí, které měly připomenout rok starý incident, při němž bělošský policista zastřelil černošského mladíka Michaela Browna a podnítil tak rozsáhlé demonstrace. Od pondělí ve Fergusonu platí výjimečný stav.

 

Právě se děje

Další zprávy