Zpátky do minulosti. Taková byla první olympiáda v Aténách

Foto: Profimédia
Dan Poláček Dan Poláček
11. 8. 2012 15:00

Atény - Poslední dva týdny plnilo titulní stránky novin po celém světě dění z XXX. letních olympijských her v Londýně. Sportovní svátek, jenž se opakuje jen jednou za 4 roky, zachycuje kromě strhujících sportovních výkonů i unikátní obraz doby.

To, co dnes považujeme za atributy nejvyšší modernosti, bude jednou relativizováno a považováno za symboly zastaralosti. Třeba až se na záznam londýnských her budou dívat naši vnuci či pravnuci.

Nevěříte? Tak se podívejte na fotografie z vůbec prvních novodobých olympijských her, které před 116 lety hostily řecké Atény.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy