Zpátky do minulosti. Taková byla první olympiáda v Aténách

Foto: Profimédia
Dan Poláček Dan Poláček
11. 8. 2012 15:00

Atény - Poslední dva týdny plnilo titulní stránky novin po celém světě dění z XXX. letních olympijských her v Londýně. Sportovní svátek, jenž se opakuje jen jednou za 4 roky, zachycuje kromě strhujících sportovních výkonů i unikátní obraz doby.

To, co dnes považujeme za atributy nejvyšší modernosti, bude jednou relativizováno a považováno za symboly zastaralosti. Třeba až se na záznam londýnských her budou dívat naši vnuci či pravnuci.

Nevěříte? Tak se podívejte na fotografie z vůbec prvních novodobých olympijských her, které před 116 lety hostily řecké Atény.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí, řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle ní Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy