Živě: Krasnyj Luč nepadl, Steven Seagal koncertoval na Krymu

Živě
Nedělní dění kolem ukrajinské krize sledujeme v online reportáži.
U Doněcku.
U Doněcku. | Foto: Reuters

Kyjev/Moskva - Proruští povstalci svádějí s ukrajinskými vládními silami těžké boje o město Krasnyj Luč poblíž Doněcku. Prohlásil to v neděli dopoledne podle agentury DPA armádní mluvčí Andrij Lysenko. Popřel tak sobotní tvrzení separatistů, že ukrajinské oddíly už strategicky položené město dobyly, a prakticky beze zbytku tak obklíčily Doněck.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko je připraven zvážit humanitární misi na východě země, po níž volá Moskva.

"Boje se stejnou intenzitou pokračují," řekl Lysenko. Krasnyj Luč leží mezi hlavními baštami separatistů, Doněckem a Luhanskem. Ovládnutí tohoto města navíc znamená i kontrolu nad důležitou silnicí k ruské hranici.

Nedělní vývoj kolem rusko-ukrajinské krize sledujeme v online reportáži.

Rusko-ukrajinská krize online:

Živě
Aktualizovat reportáž
19:45

Známý herec akčních filmů a muzikant Steven Seagal koncertoval o víkendu se svojí kapelou na Krymu. Vystoupil zde na pódiu vyzdobeném vlajkami proruských separatistů na Ukrajině. Napsala to agentura AFP. Seagal je přítelem ruského prezidenta Vladimira Putina a podporuje anexi Krymu Ruskem.

Seagal se svojí kapelou v sobotu zahrál v Sevastapolu v rámci motorkářské show. Pódium, na kterém vystupoval, zdobily vlajky proruských separatistů. Fanoušci pak při jeho vystoupení mávali ruskými vlajkami a vlajkami samozvané Doněcké republiky.

18:00

Podle agentury Reuters během dneška po zjevném dělostřeleckém zásahu hořela také doněcká budova telekomunikační společnosti Ukrtelecom.

11:53

Proruští separatisté zopakovali výzvu k příměří v oblasti Doněcka. "Jsme připraveni ke klidu zbraní v zájmu odvrácení sílicí humanitární katastrofy," prohlásil jeden z vůdců separatistů Aleksandr Zacharčenko. Pokud ale vládní síly napochodují na Doněck, zažijí si tu svůj "Stalingrad", varoval Sacharšenko.

11:23

Ukrajinský prezident Porošenko je připraven zvážit, že by povolil humanitární misi do oblastí kontrolovaných povstalci na východě země. Jakákoli taková mise by ale musela být mezinárodní a neozbrojená, informoval zpravodajský server BBC News, podle nejž se tak Porošenko vyjádřil v telefonickém rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Foto: Reuters
07:54

Podle agentury APF se z Doněcka v noci na dnešek opět ozývalo dělostřelecké bombardování. Slyšet bylo nad ránem více než 20 detonací z centra města. Dělostřelecké granáty poničily soukromý dům i část polikliniky a zranily jednu ženu, uvedla doněcká radnice.

10:42

Při bojích na okraji velkoměsta přišli o život nejméně dva civilisté, uvedla v neděli dopoledne agentura DPA.

Zahraničí ČTK Reuters Zahraničí, ČTK, Reuters
Aktualizováno 10. 8. 2014 19:45
 

Právě se děje

Další zprávy