Studenta nechali pět dní v cele, dostane miliony

Petr Jemelka Petr Jemelka
31. 7. 2013 14:50
Aby přežil, pil nevinný Daniel Chong vlastní moč. Nakonec snědl brýle.
Daniel Chong
Daniel Chong | Foto: YouTube

San Diego - Student, kterého agenti DEA loni na čtyři noci zapomněli v cele bez jídla a vody, dostane odškodnění 4,1 milionu dolarů.

Pětadvacetiletý Daniel Chong strávil v dubnu minulého roku pět dní zavřený v naprosté tmě v cele o rozměrech 1,5 na 3 metry.

Aby přežil, pil vlastní moč, nakonec rozbil své brýle, vyryl si na ruku vzkaz pro matku a střepy snědl ve snaze trápení ukončit.

Vodu sice neměl, agenti mu ale ve výslechové místnosti nechali bílý prášek, pravděpodobně MDMA nebo amfetamin. "Halucinace, které jsem prožíval, si vůbec nedovedete představit," vzpomíná Chong.

Dny ubíhaly a nic se nedělo. "Po pěti dnech se najednou otevřely dveře a oni mi řekli: ´Tady je ta voda, kterou jsi chtěl´." Na vodu už ale bylo pozdě, těžce dehydrovaného studenta se střepy v žaludku odvezla záchranka. V nemocnici strávil dalších pět dní.

"Byla to chyba neuvěřitelných a nepředstavitelných rozměrů," pokusila se pro CNN slovy definovat to, čeho se agenti DEA dopustili, Chongova právnička Julia Yoo.

A proč Daniela Chonga vlastně zatkli? Šel totiž na večírek do domu, v němž se našlo 18 000 tablet extáze, lysohlávky, marihuana, léky na předpis, zbraně a tisíce nábojů.

Odškodněný student nicméně tvrdí, že o zmíněných věcech nic neví. I DEA přiznala, že ho nikdy oficiálně neobvinila ani nezatkla, pouze ho převezla k výslechu. Ten se ale pořádně protáhl.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Obránce Jeřábek skončil v Teplicích a posílil Jablonec

Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června 2022. Šestadvacetiletý stoper naposledy působil v Teplicích, kde byl po podzimu přeřazen do B-týmu.

"Příchod do Jablonce je pro mě velký krok vpřed. V tak velkém klubu jsem ještě nepůsobil. Je to klub, co má ty nejvyšší ambice a každoročně útočí na evropské poháry. V posledních letech se to Jablonci úspěšně daří," řekl Jeřábek pro web třetího celku tabulky.

Odchovanec pražské Dukly přišel do Teplic v lednu 2016 a v severočeském mužstvu dlouho patřil k oporám. Na podzim ho přibrzdilo zranění kolena a zasáhl jen do 10 utkání nejvyšší soutěže. Jeřábek pak se "Skláři" odmítl prodloužit smlouvu, která by mu skončila po sezoně, a byl přeřazen do třetiligové rezervy. Proti tomu se zadák se 127 ligovými zápasy a pěti góly ohradil na sociálních sítích.

před 22 minutami

Zpěvačka Adele v září vydá první album po pěti letech

Jedenatřicetiletá britská popová zpěvačka Adele v září vydá čtvrté studiové album. Napsal to britský deník The Sun, podle nějž Adele desku oznámila v londýnské restauraci The Mason's Arms při oslavě kamarádčiny svatby. "Očekávejte mé album v září," vzkázala svatebčanům. Adele, která se zhruba před rokem rozešla s manželem, s nímž má syna, na svatbě zazpívala dvě písně. Veřejně tak učinila poprvé od dvou vyprodaných večerů ve Wembley v červnu 2017. Naposledy zpěvačka roku 2015 vydala desku nazvanou 25. Její nejúspěšnější nahrávky jménem 21 se prodalo přes 25 milionů kopií.

Zdroj: The Sun/ČTK
Další zprávy