Z tokijského metra nebylo úniku. Fanatická sekta vraždila sarinem, čekala apokalypsu

Výročí útoku sarinem v tokijském metru
Kdo mohl, pokusil se z vagonů utéct. Pracovníci metra se snažili ostatní vynést na vzduch. Jejich snahy ale nebyly moc účinné. Evakuace osob proto začala až o pár minut později, kdy na místa dorazili vojáci v ochranných oblecích a plynových maskách.
...
Co následovalo, se popisuje jako první teroristický útok provedený chemickou zbraní na světě a nejhorší útok v Japonsku od dob druhé světové války.
Dekontaminace vozů metra.
Foto: Ministry of Defense in Japan
Zahraničí Dan Poláček Zahraničí, Dan Poláček
Aktualizováno 20. 3. 2021 9:00
Sedmadvacet let uplynulo od vraždění nervovým plynem sarin v tokijském metru. První teroristický útok plynem, který vyděsil celou zemi, provedla náboženská sekta Óm šinrikjó, která tím chtěla začít apokalypsu. Zjistěte, jak útok probíhal a jak dopadli ti, kteří za ním stáli.
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy