V Mexiku dopadli šéfa obávaného drogového kartelu Carilla

ČTK ČTK
10. 10. 2014 11:46
Carillo byl úhlavním nepřítelem jiného drogového mafiána Joaquína Guzmána, kterého se podařilo dopadnout letos v únoru.
Zatčení Vicenta Carilla.
Zatčení Vicenta Carilla. | Foto: Reuters

Mexiko - V Mexiku padl do rukou bezpečnostních sil bývalý vůdce kdysi obávaného drogového kartelu z města Ciudad Juárez Vicente Carillo.

Stalo se tak týden poté, co byl zadržen jiný nebezpečný drogový boss Héctor Beltrán Leyva, napsala agentura Reuters s odvoláním na vládní zdroje.

Vicente Carrillo vedl kartel Juárez dlouhou dobu. Platil za nelítostného nepřítele jiného krále narkotik Joaquína "Prcka" Guzmána, který byl nejhledanějším drogovým bossem na světě, než se ho podařilo letos v únoru chytit.

Válka v letech 2009-2011 mezi jejich zločineckými skupinami v Ciudad Juárezu, které leží na samém severu Mexika u hranic Spojených států, rozpoutala krvavá jatka.

Carilla zadrželi ve městě Torreon, upřesnil zdroj agentury Reuters. USA na jeho dopadení vypsaly odměnu pět milionů dolarů (téměř 110 milionů korun), zatímco mexická vláda za jeho hlavu nabídla 30 milionů pesos (48 milionů korun).

Vicente Carillo převzal juárezský kartel v roce 1997 po svém bratrovi Amadovi, který zemřel během plastické operace. K ukrývání zásilek kokainu pocházejícího z Kolumbie využíval síť dobytkářských farem v severomexickém státě Chihuahua.

Minulý týden ve středu chytila speciální jednotka mexické armády v restauraci města San Miguel de Allende šéfa jiného rodinného zločineckého gangu Héctora Beltrána Leyvu. Také jeho klan vedl krvavý konflikt s "Prckem" Guzmánem, který dříve býval spojencem.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Na Brněnsku vykolejila část vlaku a přerušila provoz, žádní zranění

V Tišnově na Brněnsku vykolejily ve čtvrtek dopoledne poslední dva vagony rychlíku Vysočina jedoucího z Prahy do Brna. Podle prvotních informací záchranných složek se událost obešla bez zranění. Z vlaku se evakuuje 150 lidí. Trať je zavřená, České dráhy zajišťují náhradní autobusovou dopravu. Předpokládané zprovoznění trati je v 18:00.

Zatím není jasné, co se stalo, ve hře je technická závada. Vše se vyšetřuje. "Vykolejily dva vozy, ale nejsou převrácené, stojí rovně. Zatím je to bez zjevných zranění, na místě je evakuace asi 150 lidí," řekla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy