V Mexiku dopadli šéfa obávaného drogového kartelu Carilla

ČTK ČTK
10. 10. 2014 11:46
Carillo byl úhlavním nepřítelem jiného drogového mafiána Joaquína Guzmána, kterého se podařilo dopadnout letos v únoru.
Zatčení Vicenta Carilla.
Zatčení Vicenta Carilla. | Foto: Reuters

Mexiko - V Mexiku padl do rukou bezpečnostních sil bývalý vůdce kdysi obávaného drogového kartelu z města Ciudad Juárez Vicente Carillo.

Stalo se tak týden poté, co byl zadržen jiný nebezpečný drogový boss Héctor Beltrán Leyva, napsala agentura Reuters s odvoláním na vládní zdroje.

Vicente Carrillo vedl kartel Juárez dlouhou dobu. Platil za nelítostného nepřítele jiného krále narkotik Joaquína "Prcka" Guzmána, který byl nejhledanějším drogovým bossem na světě, než se ho podařilo letos v únoru chytit.

Válka v letech 2009-2011 mezi jejich zločineckými skupinami v Ciudad Juárezu, které leží na samém severu Mexika u hranic Spojených států, rozpoutala krvavá jatka.

Carilla zadrželi ve městě Torreon, upřesnil zdroj agentury Reuters. USA na jeho dopadení vypsaly odměnu pět milionů dolarů (téměř 110 milionů korun), zatímco mexická vláda za jeho hlavu nabídla 30 milionů pesos (48 milionů korun).

Vicente Carillo převzal juárezský kartel v roce 1997 po svém bratrovi Amadovi, který zemřel během plastické operace. K ukrývání zásilek kokainu pocházejícího z Kolumbie využíval síť dobytkářských farem v severomexickém státě Chihuahua.

Minulý týden ve středu chytila speciální jednotka mexické armády v restauraci města San Miguel de Allende šéfa jiného rodinného zločineckého gangu Héctora Beltrána Leyvu. Také jeho klan vedl krvavý konflikt s "Prckem" Guzmánem, který dříve býval spojencem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Toyota v Kolíně po odstávce kvůli čipům obnovila výrobu

Automobilka Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně v úterý po odstávce obnovila výrobu. Zaměstnanci se vrátili do plného třísměnného systému. Odstávka trvala s týdenní přestávkou od 15. srpna, předtím byli zaměstnanci na celozávodní dovolené. Důvodem byl nedostatek čipů do palubní elektroniky, který trápí celý automobilový průmysl, řekl mluvčí automobilky Tomáš Paroubek.

Výrobu firma částečně obnovila v týdnu od 6. září, vyrobila několik stovek aut, běžně jich produkuje kolem tisícovky denně. Další týden se ale linky opět zcela zastavily, nyní se zaměstnanci postupně vrátí k plné produkci. Po dobu odstávky dostávali pracovníci Toyoty 80 procent průměrného platu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy