Univerzitní student ubodal ve Francii sekretářku

vp
13. 1. 2010 16:42
Jde o čtvrtý případ útoku bodnou zbraní za poslední týden. Studenti se bojí.
Francouzští studenti se bojí o svůj život.
Francouzští studenti se bojí o svůj život. | Foto: Bleskově

Perpignan – Student čínské národnosti ubodal sekretářku na univerzitě v jihofrancouzském Perpignanu. Žena zemřela, tři pracovníci školy jsou zranění, z toho jeden těžce.

Ve Francii jde už o čtvrtý případ podobné agrese během jediného týdne.

Administrativní pracovnice (49 let) byla zasažena řeznickým nožem o velikosti 20-30 centimetrů, upřesnil státní zástupce Jean-Pierre Dreno.

Šestadvacetiletý student je ve druhém ročníku oboru sociologie. Podle státního zástupce měl už dříve problémy s chováním a od začátku listopadu minulého roku se léčil v nemocnici v Perpignanu.

Policie už muže vyslechla, důvod útoku ale ještě nezná. Student je teď ve vazbě.

Vedení školy zrušilo vyučování a všechny plánované zkoušky. Na místo dorazil i tým psychologů na pomoc ostatním studentům.

Podobná scéna se odehrála i minulý pátek na střední škole v Kremlin-Bicêtre, severně od Paříže. Osmnáctiletý student zemřel poté, co ho spolužák třikrát bodl do jater a zasáhl i aortu. Stejně starý útočník skončil ve vazbě.

Před týdnem ve středu se podobný scénář opakoval v nákupním centru v Cergy, západně od Paříže. Při rvačce tam zemřel šestnáctiletý chlapec. Útočník ho nožem zasáhl pod klíční kost, a způsobil tak vykrvácení. Podle policie šlo o vyrovnávání účtů mezi místními gangy.

Lehká zranění tento týden v pondělí utrpěli i dva studenti na střední škole v Chennevières-sur-Marne, také v pařížském regionu.

Když odcházeli ze školy, potkali před vchodem asi třicetiletého muže. Ten je za údajně nevraživý pohled napadl nejdříve pěstí do obličeje, poté vytáhl bodnou zbraň. Chlapci vyvázli s lehkými zraněními. Útočník policii uniká.

V souvislosti s těmito útoky se ve Fracii rozvířila debata o bezpečnosti ve školních institucích. Studenti se totiž bojí a stěžují si, že jde do školy pronést jakoukoliv zbraň.

 

Právě se děje

Další zprávy