Střelec z Denveru si před masakrem hledal nový byt

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
30. 7. 2012 10:51
O víkendu potratila žena, která byla těžce zraněna. Už předtím přišla o dceru
James Eagan Holmes před soudem
James Eagan Holmes před soudem | Foto: Reuters

Denver - Jamese Holmese podezřelého ze zastřelení 12 lidí v kině v americkém Denveru zřejmě čekala výpověď z bytu, který zaplnil nastraženými výbušninami. Napsala to agentura Reuters. O víkendu potratila žena, která byla při střelbě těžce zraněna.

Holmes si už před střelbou hledal nový byt, protože v bytě na denverském předměstí Aurora ho nejspíš čekala výpověď. Dům, ve kterém bydlel, byl totiž určen pro studenty a zaměstnance Coloradské univerzity. Doktorandské studium na této škole ale čtyřiadvacetiletý muž ze zatím nejasných důvodů opustil, a to po složení ročníkových zkoušek.

Devět dní před střelbou hledal Holmes na nedaleké ulici volný byt, uvedla agentura s odvoláním na sousedy. Jeden z nich, čtyřiapadesátiletý Carl Pedro Allen, řekl, že když se s ním Holmes bavil, tak neustále mrkal a mžoural. "Bylo to divné. Nevím, jestli byl pod drogami nebo co, ale oči se mu stále chvěly," dodal.

Podobně se Holmes choval, když byl před týdnem poprvé předveden před soud. Před soudem bude v pondělí obviněn v souvislosti se střelbou a kvůli tomu, že nastražil ve svém bytě velké množství výbušnin a zápalných látek, které údajně mohly dům srovnat se zemí. O jeho motivech zatím není nic známo.

Holmes podle policie zabil 12 lidí a skoro 60 zranil při půlnočním promítání filmu Temný rytíř povstal.

V sobotu potratila pětadvacetiletá Ashley Moserová, která byla při střelbě vážně zraněna, když ji střely zasáhly do krku a do břicha. Její dcera, šestiletá Veronica Moserová-Sullivanová, byla nejmladší obětí útoku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Provozovatel loterií Sazka Entertainment mění název na Allwyn, své lokální značky ale nepřejmenuje

Provozovatel loterií Sazka Entertainment, který patří do skupiny KKCG podnikatele Karla Komárka, mění název na Allwyn. Firma v tiskové zprávě ale současně upřesnila, že její lokální značky zůstávají beze změny. Sazka Entertainment je mateřskou společností firmy Sazka Group, která stoprocentně vlastní českou společnost Sazka a má podíly v dalších evropských sázkových firmách.

"Sazka Entertainment, která provozuje loterie v Rakousku, Česku, Řecku, na Kypru a v Itálii, mění název na Allwyn," uvedl podnik. "Změna přichází s přeměnou firmy z panevropského provozovatele loterií v globální podnik," dodal s tím, že lokální značky Allwyn zachová.

Značka Allwyn vznikla letos v dubnu jako divize zaměřená na Británii s cílem usnadnit snahu společnosti Sazka Group o získání licence k provozování britské národní loterie, píše server SBC News.

Zdroj: ČTK
Další zprávy