Starší bílé ženy objevují Keňu. Užívají si tu s mladíky

Jeremy Clarke (Reuters)
27. 11. 2007 14:15
Mladí svalovci přitahují tisíce žen ročně
Mladý Afričan se prochází po pláži ruku v ruce se svou  o desítky let starší přítelkyní ze západní Evropy
Mladý Afričan se prochází po pláži ruku v ruce se svou o desítky let starší přítelkyní ze západní Evropy | Foto: Reuters

Mombasa - Bethan (56) žije v jižní Anglii, ve stejné ulici jako její nejlepší kamarádka Allie (64). Jsou na své první dovolené v Keni. V zemi, o které obě říkají, že je "plná vysokých mladých chlapců, kteří mají rádi starší holky".

Je těžké zjistit nějaká oficiální čísla, ale podle místních obyvatel sem nejméně jedna z pěti svobodných žen z bohatých zemí jezdí hledat sex.

Allie a Bethan, které z pochopitelných důvodů odmítly zveřejnit svá celá jména, uvedly, že mají v plánu strávit celý měsíc na plážích po celé Keni.

"Není to žádné zlo," myslí si Jake Grieves-Cook, předseda Keňské turistické asociace, o praktikách starších žen, hledající vášnivé chvíle s mladými Keňany. "Ale moc rádi to nevidíme," dodává pro agenturu Reuters.

Sedm procent obyvatel Keni je nakaženo virem HIV. Existuje tedy zvýšené riziko nákazy také těchto sexuálních turistek, nebudou-li požadovat používání kondomu.

Foto: Aktuálně.cz

Jenže podle Julie Davidsonové z Nottinghamské univerzity, která se sexuální turistikou zabývá, považují ženy používání kondomu za něco velmi "seriózního", co kazí jejich sexuální fantazii.

Romantika

Na bílých plážích při pobřeží Indického oceánu se obě kamarádky procházejí, ruku v ruce se svými mladými Afričany. Allie má položenou svou bělovlasou hlavu na rameni 195 cm vysokého, třiadvacetiletého miláčka z kmene Masajů.

On má na sobě nové sluneční brýle, které mu Allie koupila jako dárek. "Oba dva něco chceme, tak co je na tom špatného," ptá se Allie později v baru, kde popíjí silný zlatavý koktejl. I teď večer má na sobě jen vršek bikin a rifle. Na krku nosí tradiční africké korálky.

I její kamarádka Bethan popíjí směs medu, čerstvých citrónů a vodky, známou pod názvem "Dawa" neboli "medicína". Jedním okem pozoruje svého dvacetiletého afrického přítele hrajícího kulečník.

Pro Afriku je AIDS asi největší hrozbou. Nákaza hrozí i turistkám z Evropy a Ameriky
Pro Afriku je AIDS asi největší hrozbou. Nákaza hrozí i turistkám z Evropy a Ameriky | Foto: Reuters

Má červenou páskou svázané dlouhé dredy a na nohou nové sportovní boty. Když se jejich pohledy setkaly, přestal hrát, přišel ke stolu a políbil ji. Poté dostal drobné na další hru.

Cook a také mnoho hotelových manažerů tvrdí, že dělají všechno pro to, aby starší ženy od těchto praktik odradili. Tvrdí, že tato turistika je navýsost vzdálena jejich představám o turistice ve východní Africe.

Někteří hoteliéři například odmítají vyhovět hostům, kteří si chtějí změnit pokoj s jednou postelí na dvě. "Snažíme se těm ženám znepříjemnit pobyt, ale k žádnému vyraznému zlepšení situace to nevede," tvrdí Cook.

Sexuální průmysl v nové podobě

Stejné pláže, které teď přitahují starší paničky, byly donedávna atraktivní pro trochu jiné sexuální turisty. Pro ty, kteří sem jezdili zneužívat děti.

Nejméně 15.000 místních dívek a chlapců ve věku 12 až 18 let bylo zapleteno do sexuálního průmyslu. Tvrdí to studie keňské vlády a fondu UNICEF. Až 3.000 z nich bylo prostitutkami a prostituty "na plný úvazek."

Tisíce starších žen však neporušují žádný zákon. Se svými mladými, ale dospělými muži chodí na pláž, do restaurace na večeři, zatančit si a nakonec stráví noc v luxusním hotelu s výhledem na moře.

"Turistické společnosti prodávají cestu zpět do koloniálních dob, kdy byly bílé ženy obsluhovány a obskakovány černou většinou," myslí si Davidsonová.

Josef

Mnoho z nich hledá muže jako je Josef. Usměvavý dvaadvacetiletý mladík s tělem vypracovaným jako basketbalová hvězda tvrdí, že spal už s více než stovkou bělošek o třicet let starších, než je on.

Někteří lidé jezdí do Keni na safari
Někteří lidé jezdí do Keni na safari | Foto: Pavel Baroch

"Když jdu večer do klubu, zajímám se pouze o takovéto ženy. Mohu tak žít jako bohatý mzunga (běloch), který sem přijel z bohaté země, spí v nejlepších hotelech a užívá si to," říká.

V jednom klubu tančí asi 25 mladých mužů Josefova vzezření. Během tance se stále více přibližují ke skupince více než desítky bílých žen v podzimu života.

"Tady samozřejmě nejde o lásku," říká Bethan. "Nepřijela jsem sem hledat manžela. Je to společenská dohoda. Koupila jsem  mu pěkné tričko, tak se mnou šel na večeři. Po celou dobu, co jsme spolu, nemusí za nic platit a já dostanu to, co chci: skvělý zážitek," dodává.

Podle Bethan neexistuje rozdíl mezi tím, co dělá ona, a tím, když muž koupí večeři mladé dívce.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Provoz na dálnici D4 zastavila demolice mostu u Řitky

Provoz na dálnici D4 nedaleko Řitky u Prahy v sobotu večer zastavila policie kvůli demolici mostu. Uzavírka potrvá do nedělního rána, řidiči musejí úsek objíždět po vedlejších silnicích. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové byla dálnice uzavřena v 19:00 a otevřena bude v neděli v 09:00.

"Máme tam celkem dvě policejní hlídky, které budou dohlížet na to, aby bylo vše v pořádku. Je tam odklon dopravy na objízdné trasy a dopravní značení," řekla Nováková. Ve směru na Prahu řidiči sjíždějí na exitu 18 u Mníšku pod Brdy a pokračují přes Čisovice na exit 14 u Řitky. V opačném směru začíná objížďka na 9. kilometru u Jíloviště, na dálnici se motoristé vracejí u Mníšku.

před 58 minutami

Sekáč gólem a asistencí podpořil výhru CSKA nad Čeljabinskem

Jiří Sekáč svým pátým gólem z posledních osmi zápasů Kontinentální hokejové ligy pomohl CSKA Moskva k výhře 3:0 nad Čeljabinskem. Český útočník vstřelil v 51. minutě tečí před brankou druhý gól utkání a pak se ještě asistencí podílel v předposlední minutě na trefě Michaila Grigorenka.

CSKA i díky sedmé Sekáčově brance v sezoně zvítězil pošesté za sebou a je nejlepším týmem celé soutěže. Čeljabinsk s českým útočným duem Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák prohrál počtvrté v řadě a na Východě drží poslední osmé postupové místo do play off.

Nejhorším týmem Východu zůstal Kunlun, který dnes se Šimonem Hrubcem v brance podlehl v Pekingu 1:2 Dynamu Moskva. Bývalý třinecký gólman si připsal 23 zákroků.

Další zprávy