reklama
 
 

Starší bílé ženy objevují Keňu. Užívají si tu s mladíky

27. 11. 2007 14:15
Mladí svalovci přitahují tisíce žen ročně

Mombasa - Bethan (56) žije v jižní Anglii, ve stejné ulici jako její nejlepší kamarádka Allie (64). Jsou na své první dovolené v Keni. V zemi, o které obě říkají, že je "plná vysokých mladých chlapců, kteří mají rádi starší holky".

Je těžké zjistit nějaká oficiální čísla, ale podle místních obyvatel sem nejméně jedna z pěti svobodných žen z bohatých zemí jezdí hledat sex.

Allie a Bethan, které z pochopitelných důvodů odmítly zveřejnit svá celá jména, uvedly, že mají v plánu strávit celý měsíc na plážích po celé Keni.

"Není to žádné zlo," myslí si Jake Grieves-Cook, předseda Keňské turistické asociace, o praktikách starších žen, hledající vášnivé chvíle s mladými Keňany. "Ale moc rádi to nevidíme," dodává pro agenturu Reuters.

Sedm procent obyvatel Keni je nakaženo virem HIV. Existuje tedy zvýšené riziko nákazy také těchto sexuálních turistek, nebudou-li požadovat používání kondomu.

Jenže podle Julie Davidsonové z Nottinghamské univerzity, která se sexuální turistikou zabývá, považují ženy používání kondomu za něco velmi "seriózního", co kazí jejich sexuální fantazii.

Romantika

Na bílých plážích při pobřeží Indického oceánu se obě kamarádky procházejí, ruku v ruce se svými mladými Afričany. Allie má položenou svou bělovlasou hlavu na rameni 195 cm vysokého, třiadvacetiletého miláčka z kmene Masajů.

On má na sobě nové sluneční brýle, které mu Allie koupila jako dárek. "Oba dva něco chceme, tak co je na tom špatného," ptá se Allie později v baru, kde popíjí silný zlatavý koktejl. I teď večer má na sobě jen vršek bikin a rifle. Na krku nosí tradiční africké korálky.

I její kamarádka Bethan popíjí směs medu, čerstvých citrónů a vodky, známou pod názvem "Dawa" neboli "medicína". Jedním okem pozoruje svého dvacetiletého afrického přítele hrajícího kulečník.

Má červenou páskou svázané dlouhé dredy a na nohou nové sportovní boty. Když se jejich pohledy setkaly, přestal hrát, přišel ke stolu a políbil ji. Poté dostal drobné na další hru.

Cook a také mnoho hotelových manažerů tvrdí, že dělají všechno pro to, aby starší ženy od těchto praktik odradili. Tvrdí, že tato turistika je navýsost vzdálena jejich představám o turistice ve východní Africe.

Někteří hoteliéři například odmítají vyhovět hostům, kteří si chtějí změnit pokoj s jednou postelí na dvě. "Snažíme se těm ženám znepříjemnit pobyt, ale k žádnému vyraznému zlepšení situace to nevede," tvrdí Cook.

Sexuální průmysl v nové podobě

Stejné pláže, které teď přitahují starší paničky, byly donedávna atraktivní pro trochu jiné sexuální turisty. Pro ty, kteří sem jezdili zneužívat děti.

Nejméně 15.000 místních dívek a chlapců ve věku 12 až 18 let bylo zapleteno do sexuálního průmyslu. Tvrdí to studie keňské vlády a fondu UNICEF. Až 3.000 z nich bylo prostitutkami a prostituty "na plný úvazek."

Tisíce starších žen však neporušují žádný zákon. Se svými mladými, ale dospělými muži chodí na pláž, do restaurace na večeři, zatančit si a nakonec stráví noc v luxusním hotelu s výhledem na moře.

"Turistické společnosti prodávají cestu zpět do koloniálních dob, kdy byly bílé ženy obsluhovány a obskakovány černou většinou," myslí si Davidsonová.

Josef

Mnoho z nich hledá muže jako je Josef. Usměvavý dvaadvacetiletý mladík s tělem vypracovaným jako basketbalová hvězda tvrdí, že spal už s více než stovkou bělošek o třicet let starších, než je on.

"Když jdu večer do klubu, zajímám se pouze o takovéto ženy. Mohu tak žít jako bohatý mzunga (běloch), který sem přijel z bohaté země, spí v nejlepších hotelech a užívá si to," říká.

V jednom klubu tančí asi 25 mladých mužů Josefova vzezření. Během tance se stále více přibližují ke skupince více než desítky bílých žen v podzimu života.

"Tady samozřejmě nejde o lásku," říká Bethan. "Nepřijela jsem sem hledat manžela. Je to společenská dohoda. Koupila jsem  mu pěkné tričko, tak se mnou šel na večeři. Po celou dobu, co jsme spolu, nemusí za nic platit a já dostanu to, co chci: skvělý zážitek," dodává.

Podle Bethan neexistuje rozdíl mezi tím, co dělá ona, a tím, když muž koupí večeři mladé dívce.

autor: Jeremy Clarke (Reuters) | 27. 11. 2007 14:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama