Putin nemá blog. Jeho deník přesto zná osm procent Rusů

ČTK ČTK
21. 7. 2013 8:45
Ukázal do průzkum státní agentury. Mezi nejznámější blogery patří i Medveděv
Vladimir Putin.
Vladimir Putin. | Foto: Reuters

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin a premiér Dmitrij Medveděv jsou mimo jiné i "nejznámější ruští blogeři", alespoň podle průzkumu státní agentury VCIOM.

Putin si sice žádný internetový deníček nevede, ale i tak jeho blog "zná" osm procent dotázaných občanů Ruska, zřejmě zmatených oficiálními stránkami hlavy státu.

O generaci mladší Medveděv, který zavedl módu na blogy v ruské elitě, je podle průzkumu jako bloger desetkrát populárnější než opoziční předák Alexej Navalnyj, který se proslavil právě psaním blogu o korupci ve státních firmách.

O premiérově blogu nicméně věděl každý pátý dotázaný, o Navalného prý jen každý padesátý. A tak na žebříčku popularity blogerů podle VCIOM obsadil premiér první příčku, prezident tentokráte druhou.

Výraz "bloger" slyšelo sedm z deseti oslovených Rusů, skoro třetina dotázaných však neznala jeho význam. Čtvrtina slyšela toto slovo vůbec poprvé.

Putin na delta křídle naváděl ptáky do teplých krajin, podívejte se na fotky:

 

Právě se děje

před 40 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy